اپل در حال ساخت سرورهای هوش‌مصنوعی است

شرکت Foxconn Industrial Internet (FII) که از زیرمجموعه‌های گروه فاکس‌کان توی شنژن میشه قراره به صورت انحصاری برای اپل اون هم توی ویتنام سرور و تجهیزات هوش‌مصنوعی بسازه.

اینکه گفته میشه قراره سرورها داخل ویتنام ساخته بشن احتمالا از برنامه‌های اپل برای خروج از چین برای جلوگیری از مشکلاتی هست که ممکنه در آینده پیش بیاد.

اگه در مورد فاکس‌کان اطلاعاتی ندارید یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان الکترونیک در دناست و برای مثال آیفون‌هارو مونتاژ میکنه و البته خودش هم محصولات و قطعات میفروشه، دلیلی اینکه ۴۳ درصد از بازار جهانی سرورهارو در اختیار داره خدمات ارزان قیمت و باکیفیتش توی بحث مونتاژ هست.

خب از اونجایی که شریک تجاری اصلی اپل هست این بار برای تجهیزات سرور اپل دوباره سراغ فاکسکان رفته و جالبه بدونید شرکت‌های بزرگی مثل Nvidia و AWS هم دارن با همین شرکت کار میکنن.

اپل هم در واقع داره روی هوش‌مصنوعی خودش که یک GPT هست کار میکنه، خبرها میگن اسمش Apple GPT هست که ب توجه به محصولات قبلی بعید هست با این اسم منتشر بشه.

با این حال از GPT مشخص هست که با یک مدل شبیه به گوگل بارد و ChatGPT طرف هستیم، پس نمیتونیم انتظار خروجی خیلی متفاوتی داشته باشیم ولی تیم کوک مدیرعامل اپل گفته بود که ما سال‌هاست داریم روی هوش‌مصنوعی کار میکنیم و برای توسعه محصولاتمون هم ازش استفاده کردیم.

چیزی که از اپل پیش‌بینی میشه احتمالا معرفی هوش‌مصنوعی‌های تخصصی باشه، برای مثال یه هوش‌مصنوعی برای یادداشت برداری و انواع دیگه.

منبع

مقالات بیشتری بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله راه‌دیجیتال