مدیرعامل سافت بانک: هوش‌مصنوعی تا ۳۰ سال آینده زندگی مردم را به کل تغییر می‌دهد

مدیرعامل سافت بانک: هوش‌مصنوعی تا ۳۰ سال آینده زندگی مردم را به کل تغییر می‌دهد

ماسایوشی سون، مدیر عامل میلیاردر SoftBank، گفت که او “هر روز از ChatGPT استفاده می‌کند” در حالی که سافت بانک‌هم روی هوش‌مصنوعی‌های خودش سرمایه‌گذاری کرده است.

او این اظهارات را روز سه‌شنبه در جریان جلسه سهامداران واحد مخابراتی این شرکت بیان کرد‌. او افزود که تقریباً هر روز با رئیس OpenAI سم آلتمن صحبت می‌کند.

ماسایوشی گفت این شانس را داشت که اوایل این ماه با آلتمن ملاقات کند. رئیس OpenAI به عنوان بخشی از تور جهانی اخیر خود برای دیدار با رهبران سیاسی و تجاری در بحبوحه درخواست‌های رو به رشد برای مقررات هوش مصنوعی برای مقابله با آسیب‌های احتمالی این فناوری، از توکیو بازدید کرد.

سون که در سال ۱۹۹۹ به دنبال شرط‌بندی به موقع بر روی غول فناوری چینی علی بابا ثروت خود را به دست آورد، در سال‌های اخیر به یکی از پر سر و صداترین طرفداران هوش مصنوعی تبدیل شده است. او در مصاحبه ای با CNBC در سال ۲۰۱۹ گفت که معتقد است هوش مصنوعی شیوه زندگی انسان ها را «طی 30 سال» به طور کامل تغییر خواهد داد.

با این حال، تلاش‌های این شرکت برای پیشروی در رقابت هوش مصنوعی از طریق سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها بی‌ثمر بوده است. سرمایه‌گذاری‌هایی که از طریق Vision Funds به ارزش بیش از 100 میلیارد دلار انجام می‌شود، برای کسب سود با مشکل مواجه شده است.

در ماه می، واحد سرمایه گذاری سافت بانک زیان سالانه ۳۲ میلیارد دلاری را گزارش کرد ، زیرا بدتر شدن شرایط کلان طی سال گذشته، ناشی از افزایش نرخ های بهره و … بوده است.

سون در ماه‌های اخیر از ارائه‌های بدنام خود که پر از اسلایدهای عجیب و غریب بود کناره‌گیری کرده است، همچنین در جلسه سهامداران روز سه‌شنبه گفت که سافت‌بانک در موقعیتی قرار خواهد گرفت که با آمدن یک «انقلاب بزرگ» در مسابقه هوش مصنوعی پیروز شود.

سون گفت: “گروه سافت بانک با چند زیان کوتاه‌مدت منصرف نخواهد شد.”ما در پایان بر جهان حکومت خواهیم کرد“.

منبع

مقالات بیشتری بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله راه‌دیجیتال