پایان دوران تکالیف مدرسه با ChatGPT، مدارس باید تغییر کنند

پایان دوران تکالیف مدرسه با ChatGPT، مدارس باید تغییر کنند

از وقتی که ChatGPT اومد استفاده‌های متنوعی ازش شد، ولی یکی از اون‌ها تولید محتوا و مقاله بود تا جایی حتی میتونست به معادلات ریاضی هم جواب بده، اینجاست که دانش‌آموزان اولین کاربرهایی بودن که شروع به استفاده از ChatGPT کردن.

استفاده دانش‌آموزان در واقع برای ۲ چیز بود، یک: پیدا کردن جواب سوالات بدون نیاز به زحمت برای جستجو و دو: نوشتن تکالیف مدرسه به کمک ChatGPT، همینم باعث شد برخی از مدارس مثلا توی آمریکا استفاده ازش رو ممنوع کنن، که البته این ممنوعیت عقلانی هم نیست چون دانش‌آموز توی مدرسه از ChatGPT استفاده نمیکنه که غیر قانونی باشه.

در کل به‌نظر میرسه روش ممنوعیت راه درستی نیست، بعدتر دولت بریتانیا یک دستور‌عمل برای استفاده بهتر از AI توسط مدارس منتشر میکنه.

این دستورالعمل‌ها بر خلاف ممنوعیت‌ها خبر از این میدن که میشه استفاده درستی از AI کرد، برای مثال معلم‌ها میتونن با برای تولید منابع آموزشی و کارهای درسی از هوش مصنوعی استفاده کنن.

یکی از چیزهایی که توی این دستورالعمل بود اینه که مدارس و کالج‌ها باید سیاست تکالیف خودشون رو مورد بررسی قرار بدن.

این بحث هم پیش اومد که اصن چرا مدرسه با دانش‌آموزان تکلیف میده؟ همه چیز از تحقیقاتی بود که توی دهه ۱۹۹۰ انجام شد و میگفت کلمه‌ها بر سواد کودک تاثیر دارن، در واقع انجام دادن یه فرایند توسط خود شخص میتونه در یادگیری عمیق‌تر بهش کمک کنه، مثل حساب کردن ضرب و جمع روی کاغذ و تفاوتش با ماشین حساب هست.

با تمام این‌ها به نظر میرسه این مفاهیم در دهه جدید دیگه تغییر کردن، دانش آموز‌ها علاقه‌ای به انجام دادن تکالیف ندارن و این نشون میده مدارس باید از فرایند‌هایی که صدهاسال انجام میده و تلاش میکنه تا زمانی که دانش آموز در مدرسه نیست هم در حال انجام کارهای مدرسه باشه دست بکشه.

منبع

مقالات بیشتری بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله راه‌دیجیتال