ایلان ماسک می‌خواهد اندام رباتیک برای انسان‌ها بسازد

ایلان ماسک می‌خواهد اندام رباتیک برای انسان‌ها بسازد

روز چهارشنبه ایلان ماسک توی جلسه‌ای با سرمایه‌گذاران تسلا در حال ارائه گزارش‌های جدید بود که ایده جدیدش رو مطرح کرد، «ساخت اندام‌های مصنوعی»

برای صحبت در موردش میتونید یک فلاش بک بزنیم به سال ۲۰۲۱ وقتی ایلان ماسک توی یک رویداد گفته بود که تسلا در حال ساخت یک ربات شبیه انسان هست. ربات تسلا ۵.۸ فوت قد داره و میتونه ۵ مایل بر ساعت راه بره و به کمک AI و دوربین‌هاش میتونه محیط رو درک کنه.

در واقع هدف توسعه از این ربات برای کار در کارخونه‌ها هست تا بتونن کارهای روتین رو انجام بدن، بعدتر اواخر سال ۲۰۲۲ ماسک گفت که یک برنامه روباتی به اسم Optimus داره که مهم‌ترین پروژه تسلا هست که داره روش کار میکنه و حتی میتونه درآمدی بیشتر از خودروسازی برای تسلا در آینده داشته باشه. این پروژه آپتیموس مارو به سرنخ اصلی تولید اندام مصنوعی میرسونه. چرا؟

به نظر میرسه پیشرفت‌های زیاد ربات آپتیموس باعث شد ایلان ماسک به این فکر برسه که چرا بخش‌هایی از این ربات‌رو برای انسان‌ها استفاده نکنیم.

در واقع میشه اندام‌هایی از ربات رو به یک فرد متصل کرد و بعد به کمک فناوری ایمپلنت مغزی نیورالینک اتصال مغز رو به این اندام فراهم کرد

در واقع شاهد به واقعیت پیوستن ایده سایبورگ هستیم.

منبع

مقالات بیشتری بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله راه‌دیجیتال