استیو هافمن مدیرعامل Reddit: ایلان‌ماسک ما را تحت تأثیر قرار داده است

استیو هافمن مدیرعامل Reddit: ایلان‌ماسک ما را تحت تأثیر قرار داده است

از وقتی ایلان‌ماسک توییتر رو اواخر اکتبر ۲۰۲۲ خرید انتقاد‌های زیادی بهش شد، بیشتر این انتقادها در مورد تغییرات عظیمی بود که توی توییتر اتفاق افتادن، بیشتر کاربرا علاقه‌ای به تغییرات داخل توییتر نداشتن ولی ایلان ماسک نظر دیگه‌ای داشت.

از طرفی هم تمام انتقاد‌ها از کاربرا نبود، به نظر می‌رسید بخشی از رسانه‌ها به‌خصوص در آمریکا به دلیل اینکه توییتر رو همیشه رقیب اصلی خودشون میدیدن با این پلتفرم همیشه مشکل داشتن به خاطر اینکه میشه به وضوح دید که تا قبل از مدیر شدن ایلان ماسک همیشه از اون تمجید میکردن ولی حالا جز تخریب چیزی براش ندارن.

حالا استیو هافمن مدیرعامل ردیت مصاحبه‌ای با NBC داشته و گفته که ایلان ماسک نشون داد چطور میشه درآمد‌های یک شبکه‌اجتماعی رو افزایش داد بدون اینکه نیاز به رشد کاربران داشته باشیم.

تقریبا همه از ایلان ماسک الگو گرفتن

تغییراتی که الان ماسک شروع کرد مثل اضافه کردن تیک آبی پولی که روزهای اول هم خیلی جنجالی شدن و انتقادها بهشون زیاد بود بعدتر به الگویی برای کسب درآمد شبکه‌های اجتماعی دیگه تبدیل شد، برای مثال فیسبوک و اینستاگرام هم تیک آبی پولی رو اضافه کردن.

یکی از کارای دیگه ایلان ماسک تعدیل نیرو و اخراج گسترده بود، ایلان ماسک با این تعدیل نیرو تونست پس از ده‌ها سال توییتر رو به یک شرکت سود‌ده تبدیل کنه، کاری که بعدتر کمپانی‌های زیادی مثل متا، گوگل و … هم انجام دادن.

تمام این‌ها به کنار ولی سازنده توییتر یعنی جک دورسی اپلیکیشن بلواسکای رو منتشر کرد و به نظر میرسه متا هم تصمیم داره یک برنامه مثل توییتر داشته باشه و باید دید ساخته شدن این همه اپلیکیشن مشابه توییتر در اینده چه اتفاقاتی رو برای ایلان ماسک و توییتر رقم میزنه.

منبع از مصاحبه NBC

مقالات بیشتری بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله راه‌دیجیتال