صفحه سفید مرگ وردپرس | راه حل دائمی رفع مشکل

صفحه سفید وردپرس یکی از شایع‌ترین خطاهای وردپرس است و البته بسیار ناامیدکننده هم هست، چون هیچ پیام خطایی وجود ندارد و شما از وردپرس هم خارج می‌شوید. مشکل دیگر در صفحه سفید خطای مرگ این است که گاهی اوقات تنها بر بخش خاصی از وب‌سایت شما تأثیر می‌گذارد.

برای مثال، شما می‌توانید صفحه سفید مرگ را در ناحیه مدیریت وردپرس ببینید، درحالی‌که همه چیز خوب کار می‌کند. در موارد دیگر، شما ممکن است فقط آن را در یک پست خاص ببینید درحالی‌که سایر بخش‌های سایت خوب عمل می‌کند.
در این مقاله، ما به شما نشان می‌دهیم چگونه صفحه سفید وردپرس را با راه‌حل‌های مختلف، تعمیر کنیم.

نکته: قبل از اینکه تغییراتی در سایت خود ایجاد کنید، اطمینان حاصل کنید که یک پشتیبان از سایت وردپرس دارید. سعی کنید بک آپ را از هاست تهیه کنید. درصورتی‌که دانش کار با سی پنل و دایرکت ادمین را ندارید به شرکت هاستینگ خود تیکت بزنید.

صفحه سفید مرگ وردپرس

چرا صفحه سفید مرگ را در وردپرس می‌بینید ؟

اکثریت اوقات وقتی یک صفحه سفید از مرگ را می‌بینید به این معنی است که سایت شما بیش‌ازحد مجاز از حافظه (رم) استفاده می‌کند. به این معنی که وقتی سایت شما دستوری را به سمت سرور می‌فرستد سرور دستور را حذف می‌کند. به همین دلیل است که هیچ پیام خطای واقعی تولید نمی‌شود، و شما یک صفحه سفید ساده را می‌بینید.

این خطا همچنین می‌تواند ناشی از یک تم کدگذاری شده ضعیف باشد که سرور شما نمی‌تواند به خوبی کدهای کدگذاری شده را اجرا کند. در بیشتر موارد این موضوع به میزبان سایت شما ارتباط دارد. مخصوصاً اینکه این مشکل را در تمام سایت‌های خود داشته باشید.

تنظیم خطای صفحه سفید با حالت بازیابی وردپرس

اگر صفحه سفید خطای مرگ ناشی از یک پلاگین یا تم وردپرس است، پس ممکن است خطای صفحه سفید در کل وردپرس پخش شود. ویژگی حفاظت خطای مهلک جدید در وردپرس ۵.۲ ارائه‌شده است، گاهی اوقات ممکن است دچار اشتباه شود، یعنی حتی یک صفحه سفید هم نبینید. اما به شما اعلام کند که مشکلی در وردپرس وجود دارد.

همچنین یک پیام ایمیل در آدرس ایمیلتان دریافت خواهید کرد با موضوع ” سایت شما دارای یک مساله فنی است “. این ایمیل، مواردی ایجاد کننده خطاها را نمایش می دهد، و همچنین شامل یک پیوند ویژه خواهد بود. این پیوند به شما این امکان را می‌دهد که به حالت بازیابی وردپرس بروید و افزونه یا قالب معیوب را غیرفعال کنید.
بااین‌حال، اگر شما صفحه سفید ساده مرگ را به کمک گزینه بازیابی نتوانستید برطرف کنید، پس باید به‌طور دستی این خطا را تصحیح کنید.

ایمیل مشکلات فنی وردپرس

افزایش محدودیت حافظه

معمولاً این خطا زمانی رخ می‌دهد که وردپرس سعی می‌کند فرمانی را اجرا کند اما در اواسط اجرا با مشکل کمبود حافظه مواجه می‌شود.، برای حل آن باید حافظه PHP در دسترس وردپرس را افزایش دهید. این کار به وردپرس اجازه می‌دهد تا از حافظه بیشتری برای تمام کردن کاری که قرار است انجام شود استفاده کند.

غیر فعال کردن تمامی افزونه ها

اگر افزایش حافظه کمکی نمی‌کند، و یا اگر یک محدوده حافظه بلند مانند ۲۵۶ M یا ۵۱۲ M داشته باشید، آنگاه باید عیب‌یابی را آغاز کنید. در تجربه ما برای رفع این مشکل، همیشه پای یک افزونه و یا قالب در میان است.. بیایید جلو برویم و همه افزونه‌ها را غیرفعال کنیم.

اگر هنوز هم می‌توانید به ناحیه مدیریت وردپرس دسترسی داشته باشید، می‌توانید به‌سادگی به صفحه افزونه‌ها مراجعه کنید. تمام افزونه‌های نصب‌شده را انتخاب کرده و سپس از بخش گزینه‌های دست جمعی گزینه غیرفعال کردن را انتخاب کنید.

بااین‌حال اگر به مدیریت وردپرس دسترسی ندارید, باید تمام افزونه‌ها را از طریق ftp غیرفعال کنید. ابتدا, با استفاده از ftp کلاینت به سایت وردپرس متصل شوید. همچنین با دسترسی به سی پنل و دایرکت ادمین از بخش فایل منیجر این کار امکان‌پذیر است. به دنبال پوشه ” plugins ” بگردید. حالا اسم این پوشه را مثلاً به plugins1 تغییر دهید.

پوشه پلاگین وردپرس

وردپرس به دنبال پوشه‌ای به نام plugins برای باز کردن افزونه‌هاست. وقتی‌که نمی‌توان پوشه را پیدا کرد, آن‌ها را به‌صورت خودکار حذف می‌کند. اگر با انجام این کار مشکل صفحه سفید مرگ برطرف شد حالا کافی است یک پوشه بانام plugins در همان بخش بسازید و افزونه‌ها های موجود در plugins1 را یکی‌یکی به پوشه plugins منتقل کنید. با هر بار انتقال مجدد از داخل وردپرس چک کنید که آیا صفحه سفید مرگ بازگشته است یا خیر. به این شکل می‌توانید متوجه شوید مشکل دقیقاً از کدام افزونه است.

جایگزینی قالب با قالب پیش فرض

اگر عیب‌یابی افزونه‌ها مساله را حل نمی‌کند, باید یک قالب رایگان وردپرس را نصب کنید و آن را به‌عنوان پیش‌فرض انتخاب کنید. اینجا هم مثل قبل رفتار می‌کنیم. یعنی اگر به مدیریت وردپرس دسترسی دارید این کار را به‌سادگی از بخش پوسته‌ها انجام دهید. درصورتی‌که دسترسی ندارید می‌توانید به کمک ftp کلاینت یا پنل هاست به وب‌سایت خود متصل شده به پوشه /wp-content/themes/ بروید که قالب‌های آپلود شده سایت شما را نمایش می‌دهد.

قالب فعلی سایتتان را فشرده کنید و پوشه آن را حذف کنید. وردپرس به‌صورت خودکار قالب را حذف می‌کند. و درصورتی‌که قالب پیش فرضی نصب باشد از آن استفاده می‌کند. حتماً و همیشه یک قالب پیش‌فرض خود وردپرس را داشته باشید تا در چنین موارد به شما کمک کند. اگر قالب پیش‌فرض نداشتید کافی است به بخش دانلود قالب‌های وردپرس بروید.

https://wordpress.org/themes/browse/popular/

به آدرس بالا در وردپرس برید و یکی از قالب هارا دانلود کنید و آن را در پوشه /wp-content/themes/ آپلود و اکسترکت کنید. البته اگر مشکل صفحه سفید رفع شده باشد قالب را می‌توانید از داخل داشبورد وردپرس هم نصب کنید.

به کار انداختن حالت اشکال‌زدایی برای گرفتن خطا در وردپرس

اگر تمام روش‌های بالا جوابگو نبود, گام بعدی روشن کردن اشکال‌زدایی در وردپرس است. این کار به شما این امکان را می‌دهد که نوع خطاهای وردپرس را مشاهده کنید.
به‌سادگی کد زیر را به wp-config.php اضافه کنید.

define( \’WP_DEBUG\’, true);
define( \’WP_DEBUG_LOG\’, true );

وقتی این کد را اضافه می‌کنید, صفحات سفید به شما هشدارها و خطاها را نمایش می‌دهد. و به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر مشکل سایت خود را برطرف کنید. اگر هیچ خطایی را نمی‌بینید می‌توانید فایل دیباگ را هم بررسی کنید.

به‌سادگی از طریق ftp یا پنل هاست به پوشه wp-content بروید. در آنجا فایلی بانام debug.log را مشاهده خواهید کرد. که محتویات آن شامل تمامی خطاهای وردپرس است.

فایل دیباگ وردپرس

حافظه کش وردپرس

گاهی ممکن است سایت خود را درست کرده باشید اما به خاطر وجود کش همچنان صفحه سفید ذخیره‌شده برای شما نمایش داده شود. برای حل این موضوع می‌توانید کش مرورگر خود را پاک‌کنید. البته استفاده از کلیدهای ctrl f5 که همان رفرش بدون کش هست هم می‌توانید کمک کند.

کش مرورگر کروم

نسخه php هاست

وردپرس این‌طور اعلام کرده که برای استفاده بهتر از آن همیشه از آخرین نسخه php استفاده کنید. اما افزونه‌ها و قالب‌های وردپرس ممکن است با آخرین نسخه آن سازگاری نداشته باشند و برای سایت شما مشکلاتی ایجاد کنند. پس ابتدا آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید تمامی محتویات آن را به غیر از wp-config.php را در شاخه اصلی سایت خود آپلود کنید.

بعد از طریق‌هاست نسخه php را به آخرین نسخه تغییر دهید. و با تغییر نسخه php به بهترین حالت سایت خود دست پیدا کنید.

صفحه سفید مرگ در نوشته ها و برگه ها

گاهی ممکن است تمام سایت به خوبی کار کند اما یک برگه یا نوشته خاص به دلیل طولانی بودن و حجم بالای آن با این مشکل مواجه شود. این موضوع به خاطر محدودیت‌های موجود در php است.
برای رفع این محدودیت کدهای زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید.

/**  Trick for long posts by jameh */
ini_set(\’pcre.recursion_limit\’,20000000);
ini_set(\’pcre.backtrack_limit\’,10000000);

خطای صفحه سفید مرگ در وردپرس واقعاً ناامیدکننده است و امیدواریم که به کمک یکی از روش‌های بالا توانسته باشید وردپرس خود را عیب‌یابی کنید.
اگر این مقاله را دوست داشتید. در راه دیجیتال عضو شوید و ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید.

نوشته‌های دیگر را در صفحه وردپرس دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید