ارتش ژاپن احتمالا از استارلینک استفاده خواهد کرد

روزنامه یومیوری روز یکشنبه به نقل از منابع دولتی ناشناس گفته که ارتش ژاپن داره اینترنت ماهواره‌ای استارلینک‌رو آزمایش میکنه و احتمالا اهدافی برای استفاده رسمی از سال آینده داره.

یومیوری گفته: وزارت دفاع ژاپن الان از ماهواره‌های که توی مدار GEO یعنی مدار بالا هست دسترسی دارن، اما تصمیم داره از ماهواره‌های استارلینک که توی مدار LEO یا مدار پایینی هست هم استفاده کنه، برای درک بهتر این مدارها بهتره به عکس زیر نگاه کنیم.

ارتش ژاپن احتمالا از استارلینک استفاده خواهد کرد

کشورهای جهان همگی برای جلوگیری از خطراتی مثل پارازیت یا حمله به ماهواره‌ها سعی میکنن از راهکارهای متنوعی برای ارتباط ماهواره‌ای استفاده کنن و استفاده کردن از خدمات شرکت‌های خصوصی اون‌هم در لایه‌ای دیگه از زمین میتونه یکی از اهداف خوب باشه.

روزنامه یومیری گفته که نیروهای دفاع ژاپن از ماه مارس با ۱۰ دستگاه استارلینک آزمایش‌های خودشون رو شروع کردن البته سخنگوی دفاع ژاپن هنوز اطلاعیه رسمی در مورد این موضوع منتشر نکرده.

استارلینک قبل‌تر هم توسط دولت اوکراین توی میادین نبرد استفاده شده و نشون داده میتونه گزینه خوبی برای استفاده کشورها برای اهداف‌هایی مثل امنیت و پایداری بیشتر در کنار دسترسی بیشتر شهروندان به اینترنت در نقاط کور یا پر هزینه برای کابل کشی فیبر نوری باشه.

منبع

مقالات بیشتری بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله راه‌دیجیتال