مردم هند میانگین ماهانه ۳۱ گیگابایت اینترنت همراه مصرف می‌کنند

مردم هند میانگین ماهانه ۳۱ گیگابایت اینترنت همراه مصرف می‌کنند

هند با مصرف بالای داده موبایل در هر گوشی هوشمند در جهان، به یک موفقیت بزرگ درزمینهٔ ارتباطات جهانی دست‌یافته است. هند اکنون از کشورهای مرفه و کم‌جمعیت شورای همکاری خلیج‌فارس (GCC) پیشی گرفته است.

کشورهای عضو GCC شامل عربستان سعودی، امارات متحده عربی، کویت، بحرین و عمان هستند.

میانگین ترافیک داده موبایل در هر گوشی هوشمند در هند در سال ۲۰۲۳ به ۳۱ گیگابایت ماهانه رسیده است، این در حالی است که این رقم برای کشورهای GCC عدد ۳۰ گیگابایت ماهانه است. در سال ۲۰۲۲ این رقابت در هر گوشی هوشمند ماهانه به ۲۵ گیگابایت رسیده بود. در سال ۲۰۲۱ کشورهای GCC با اختلاف ۲ گیگابایت ماهانه از هند پیش بودند.

این پژوهش بر اساس گزارش Mobility Report ۲۰۲۳ شرکت Ericsson «اریکسون» منتشر شده است.

البته این پایان ماجرا نیست. با توجه به اجرای گسترده خدمات 5G در هند، انتظار می‌رود مصرف داده تا سال ۲۰۲۹ به ۷۵ گیگابایت ماهانه در هر گوشی هوشمند برسد. این رقم بسیار بالاتر از سایر کشورها است، درحالی‌که کشورهای GCC در سال ۲۰۲۹ تنها ۶۶ گیگابایت داده ماهانه در هر کاربر مصرف خواهند کرد و این رقم با مصرف داده در آمریکای شمالی، جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه در همان سال برابر خواهد بود.

مصرف متوسط داده در هر گوشی هوشمند در جهان در سال ۲۰۲۳ عدد ۲۱ گیگابایت ماهانه پیش‌بینی‌شده است و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۹ به ۵۶ گیگابایت برسد. درحالی‌که شرکت Ericsson داده جداگانه‌ای در مورد چین ارائه نمی‌دهد، اما این کشور بخشی از منطقه آسیای شمال شرقی است که شامل کره جنوبی و ژاپن نیز می‌شود. بااین‌حال، میانگین مصرف داده در این ۳ کشور بسیار کمتر است – ۲۱ گیگابایت ماهانه در سال ۲۰۲۳ و انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۹ به ۶۴ گیگابایت برسد.

داده‌های موجود به‌صورت مستقل از منابع مختلف، این دیدگاه را تقویت می‌کنند که مصرف داده در چین به‌مراتب کمتر از هند است. به‌عنوان مثال، شرکت China Mobile در سال ۲۰۲۲ شاهد مصرف داده به میزان ۱۴٫۱ گیگابایت ماهانه در هر کاربر بوده است.

ترافیک موبایل هند نیز قرار است از ۲۶ اگزابایت (EB) ماهانه در سال ۲۰۲۳ به ۷۳ EB ماهانه تا سال ۲۰۲۹ افزایش یابد، که نشان‌دهنده نرخ رشد سالانه مرکب ۱۹ درصد است. این امر به دلیل سه عامل اصلی است: افزایش تمایل کاربران به تغییر از گوشی‌های موبایل 2G به گوشی‌های هوشمند، افزایش مصرف ناشی از تعرفه‌های پایین و اجرای گسترده خدمات 5G، که باعث می‌شود مشترکان بیشتری به این سرویس جدید ارتقا دهند. در حال حاضر بیش از ۱۲۰ میلیون مشترک به این سرویس ارتقا یافته‌اند، درحالی‌که این سرویس تنها بیش از یک سال است که در دسترس قرارگرفته است.

منبع

مقالات بیشتری بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله راه‌دیجیتال