آموزش غیر‌فعال‌سازی Wp Cron وردپرس | برای افزایش سرعت و امنیت

ویژگی CRON برای برنامه‌ریزی کارها در زمانی مشخص است. مثلاً در وردپرس ممکن است شامل زمان بندی یک پست برای انتشار، بررسی به‌روزرسانی ها یا یک افزونه پشتیبان گیری باشد که در یک برنامه از پیش تعریف شده اجرا می‌شود.

در وردپرس، این کار توسط WP-Cron انجام می‌شود، که برای شبیه سازی کرون سیستم است. با این حال، بسته به میزان مراجعه به سایت شما، استفاده از ویژگی Cron شبیه سازی وردپرس در واقع می‌تواند بار اضافی برای سایت شما ایجاد کند. بنابراین امروز ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه WP-Cron را غیرفعال کنید و در عوض از یک cron سیستمی برای عملکرد سریع‌تر استفاده کنید.

چرا از WP-Cron استفاده نکنیم؟

ما در راه دیجیتال با سایت‌های پر بازدید زیادی سر و کار داریم. به همین دلیل از نزدیک دیده‌ایم که چطور WP-Cron در بازدید بالا مشکلات زیادی ایجاد می‌کند. اول از همه، این مهم است که درک کنیم که WP-Cron یک کرون جاب واقعی نیست، بلکه صرفاً آنچه وردپرس ایجاد کرده است برای تقلید از کرون سیستمی است.

WP-Cron به طور مداوم اجرا نمی‌شود. به شکل پیش فرض، wp-cron.php هر زمانی که یک صفحه بارگذاری شود اجرا می‌شود. خب زمانی که بازدید سایت زیاد شود درخواست‌های php زیادی را اجرا می‌کند و مشکل دقیقاً همین‌جا ایجاد می‌شود.

سناریوی معکوس نیز صادق است. اگر سایتی بازدید زیادی نداشته باشد، به دلیل عدم بارگذاری هیچ صفحه، کرون جاب آن‌قدر اجرا نمی‌شود که بخواهد به سرور و سایت شما فشاری اضافه کند.

یک روش بهتر غیرفعال کردن WP-Cron و استفاده از cron سیستمی واقعی به جای آن است.

چطور WP-Cron را غیر فعال کنیم؟

برای غیرفعال کردن WP-Cron، موارد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید، این کد را دقیقاً قبل از خطی که می‌گوید: “That’s all, stop editing! Happy blogging.”اضافه کنید. با غیر فعال کردن این ویژگی در اصل فقط WP-Cron با اجرای هر صفحه دیگر بارگذاری نمی‌شود.

آموزش غیر فعال سازی Wp Cron برای افزایش بازدهی وردپرس
define('DISABLE_WP_CRON', true);

چطور از cron سیستمی استفاده کنیم؟

خب حالا با غیر فعال کردن cron خود وردپرس نیاز به ساختن یک کرون سیستمی دارید. قبل از هر چیز باید به شکل دستی در سی پنل یا دایرکت ادمین یک کرون جاب بسازید. برای این کار مراحل زیر را یک به یک دنبال کنید

مرحله 1: وارد cPanel شوید. در بخش Advanced ، بر روی Cron Jobs کلیک کنید.

آموزش غیر فعال سازی Wp Cron برای افزایش بازدهی وردپرس

مرحله 2: در قسمت Add New Cron Job می‌توانید تعدادی از برنامه‌های مختلف از پیش تعریف شده مانند دو بار در ساعت یا یک بار در هفته را انتخاب کنید. ارائه دهنده هاستینگ شما به احتمال زیاد محدودیتی دارد که چند بار اجازه می‌دهد کرون جاب اجرا شود. معمولاً دو بار در ساعت یک تنظیم همگانی است که اکثر هاستینگ‌ها از آن پشتیبانی می‌کنند.

آموزش غیر فعال سازی Wp Cron برای افزایش بازدهی وردپرس

مرحله 3: دستور زیر را اضافه کنید. به جای  https://domain.com دامنه خودتان را وارد کنید.  این دستور ممکن است بسته به پیکربندی میزبانی شما کمی متفاوت باشد. سپس بر روی Add New Cron Job کلیک کنید.

wget -q -O – https://domain.com/wp-cron.php?doing_wp_cron >/dev/null 2>&1

آموزش غیر فعال سازی Wp Cron برای افزایش بازدهی وردپرس

البته راه‌های بسیاری برای ایجاد ویژگی کرون جاب وجود دارد که شما در بالا یکی از انواع آن را فرا گرفتید. نظر شما چیست؟ با اجرای این آموزش چقدر سرعت وب سایت شما افزایش یافت؟

One thought on “آموزش غیر‌فعال‌سازی Wp Cron وردپرس | برای افزایش سرعت و امنیت

 1. Avatar
  رضا موسوی میگوید:

  با سپاس از آموزشهای خوبتون
  بنده از طریق دایرکت ادمین انجام دادم

  اما نمیدونم تغییری در سرعت سایت اعمال شد یا نه

 2. Avatar
  سروش احمدی میگوید:

  سلام – سپاس از لفط شما – به کاهش فشار به سرور کمک میکنه و مفید هست.

 3. Avatar
  فرهنگ تمدن میگوید:

  این،ویژگی تاثیر،محسوس،داره؟ یعنی،سایتی با،بازدید،اندک اگر اینو غیر فعال،کنه،سرعتش،به اندازه محسوسی زیادتر،میشه؟

 4. Avatar
  پشتیبان راه دیجیتال میگوید:

  درود ❤️ – بستگی به این داره که چقدر از منابع هاست و سرورتون استفاده میکنید. اگر تا حالا فشاری وارد نشده پس نیازی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید