آموزش نصب افزونه وردپرس | به همراه روش آپدیت افزونه‌ها

وردپرس به تنهایی یک سایت ساز ساده است و برای اضافه کردن امکانات متنوع به آن نیاز به نصب پلاگین یا همان افزونه دارید. افزونه های وردپرس معمولا در 2 دسته افزونه رایگان و پولی قرار دارند.

افزونه های رایگان از طریق داشبورد خود وردپرس قابلیت به روز رسانی را دارا هستند اما افزونه های پولی و دانلودی به صورت دستی نصب می شود. در ویدیو بالا نحوه نصب و به روز رسانی انواع افزونه های وردپرسی به صورت کامل و دقیق آموزش داده شده است.

چطور افزونه های رایگان وردپرس را نصب کنیم؟

برای نصب افزونه های رایگان وردپرسی کافی است به داشبورد وردپرس مراجعه کنید. از بخش افزونه ها روی افزودن کلیک کنید.

بخش افزودن افزونه در وردپرس فارسی

بعد از ورود به صفحه افزودن افزونه‌ها شما مجموعه افزونه‌های رایگان وردپرسی را مشاهده می‌کنید. می‌توانید به سادگی از بخش جست و جو نام هر افزونه‌ای را که دوست دارید جست و جو کرده و به راحتی آن را نصب کنید.

جست و جو در افزونه های رایگان وردپرس

جست و جو گر وردپرس در موارد زیادی تا نام دقیق و کامل افزونه را وارد نکنید توانایی پیدا کردن آن را نخواهد داشت. به همین دلیل نام افزونه مورد نظرتان را به صورت دقیق وارد کنید. بعد از جست و جو و نمایش مطابق با عکس زیر روی نصب کلیک کنید.

فعال کردن افزونه وردپرسی

بعد از کلیک روی (هم اکنون نصب کن) وردپرس افزونه را از مخزن خود دانلود و روی سایت شما به صورت خودکار نصب می‌کند. تنها کاری که لازم است انجام دهید بعد از نصب شدن افزونه طبق تصویر زیر آن را فعال کنید.

فعال کردن افزونه و پلاگین وردپرس

به سادگی هر چه تمام‌تر افزونه روی سایت شما به درستی نصب شد. از منوی سمت راست وردپرس می‌توانید به ویژگی‌های افزونه دسترسی داشته باشید. ممکن است به خاطر ضعیف بودن هاستینگ شما یا قرار داشتن‌ هاست شما در ایران فرایند نصب و فعال سازی مقداری طولانی شود پس باید بیشتر صبر کنید.

افزونه های پولی و دانلودی چطور نصب می شوند؟

برخی از افزونه‌ها در مارکت وردپرس موجود نیستند. ممکن است این افزونه هارا از جایی خریداری یا دانلود کرده‌اید. برای نصب این نوع از افزونه‌ها از روش زیر استفاده می‌کنیم. ابتدا در صورتی که فرمت افزونه چیزی جز zip است فایل افزونه را استراج کنید و پوشه اصلی افزونه را به کمک افزونه winrar زیپ کنید. تنها فرمت پشتیبانی شده برای نصب افزونه در وردپرس zip است.

نکته: حتما افزونه‌های خود را از مارکت های معتبری مانند راه دیجیتال تهیه کنید تا خیالتان از امنیت و کیفیت آن راحت باشد.

بعد از اینکه مطمئن شدید فایل زیپ افزونه را در اختیار دارید مشابه روش قبلی از بخش افزونه‌ها روی افزودن کلیک کنید. در بالای صفحه پیش رویتان مطابق تصویر زیر روی بارگذاری افزونه کلیک کنید.

بارگذاری افزونه های وردپرسی

بعد از کلیک روی این گزینه بخشی برای شما نمایش داده می‌شود که از شما درخواست می‌کند تا فایل افزونه را در آن وارد کنید. بعد از وارد کردن فایل افزونه با فرمت zip روی (هم اکنون نصب کن) کلیک کنید.

نصب افزونه بارگذاری شده در وردپرس

بعد از نصب روی دکمه فعال کردن افزونه کلیک کنید و به همین سادگی افزونه مورد نظر شما روی وردپرس نصب شد. افزونه‌هایی که از سایت راه دیجیتال دانلود می‌کنید همگی به صورت استاندارد در فرمت zip قرار داده شده‌اند و آماده نصب هستند.

افزونه های رایگان وردپرس را چطور آپدیت کنیم؟

ساده ترین کار در وردپرس به روز رسانی افزونه های رایگان است. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که منوی سمت راست روی پیشخوان و بعد به روز رسانی ها کلیک کنید.

دکمه به روز رسانی های پیشخوان وردپرس

عددی که در کنار به روز رسانی ها مشاهده میکنید تعداد به روز رسانی های موجود در وردپرس است. در اصل وردپرس به صورت خودکار و لحظه ای در صورت انتشار به روز رسانی جدید برای افزونه های شما آن را به شما اطلاع می دهد. بعد از ورود به صفحه به روز رسانی ها میتوانید افزونه ها را به صورت گروهی انتخاب کنید.

کافیست همگی را انتخاب کنید و روی به روز رسانی کلیک کنید

به روز رسانی گروهی افزونه های وردپرسی

در صورتی که تمایل دارید فقط برخی از افزونه های خود را به روز رسانی کنید می توانید تیک هر کدام را که تمایل دارید فعال کنید. پیشنهاد میکنیم قبل از به روز رسانی افزونه ها از به روز بودن خود وردپرس مطمئن باشید.

نکته: قبل از نصب یا به روز رسانی هر نوع افزونه ای حتما از وب سایت خود بک آپ تهیه کنید.

افزونه های پولی و دانلودی را چطور به روز رسانی کنیم؟

برای به روز رسانی این نوع از افزونه‌ها از طریق پیشخوان وردپرس ابتدا می‌بایست افزونه Easy Theme and Plugin Upgrades را نصب کنید. در بخش جست و جوی افزونه‌ها نام این افزونه را جست و جو و نصب نمایید.

بعد از نصب این افزونه مشابه روش نصب افزونه‌های دانلودی کافی است نسخه جدید افزونه را از همان بخش نصب کردن مجدد وارد کنید. وردپرس به صورت خودکار از نسخه قبلی افزونه شما یک بک آپ در بخش رسانه نگه داری می‌کنید و افزونه شما را به روز رسانی می‌کند.

در صورتی که در زمان نصب یا به روز رسانی افزونه ها مشکلی برای شما پیش آمده از بخش نظرات بیان کنید.

نوشته‌های دیگر را در صفحه وردپرس دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید