پردآمد‌ترین یوتیوبر‌های ایرانی + روش کسب درآمد یوتیوب

یوتیوب جذاب ترین روش تولید محتوای ویدیویی این روز هاست. جدا از اینکه خودتان میتوانید اسپانسر برای ویدیو داشته باشید یوتیوب هم بر اساس بازدیدی که کسب میکنید به شما مبلغی را پرداخت می کند.

در این مقاله ضمن ارائه فرمول روش پرداخت یوتیوب لیستی از پردرآمد ترین یوتیوبر های ایرانی را نیز برای شما قرار داده ایم.

شروط یوتیوب برای شروع به پرداخت وجه

از همان ابتدا که یک کانال یوتیوبی راه اندازی میکنید کسب درآمد شروع نمی شود. یوتیوب شرایطی را برای شروع پرداخت در نظر گرفته است که آن ها را برای شما لیست میکنیم.

  • حداقل 1000 عضو فعال داشته باشید
  • ویدیو های شما در مجموع بیش از 4000 دقیقه دیده شده باشد
  • در گوگل ادسنس عضو شوید

بعد از اینکه این 3 شرط را انجام دهید یوتیوب بخش هایی را برای شما فعال میکند که میتوانید میزان درآمد خودتان را مشاهده کنید. یوتیوب درآمد شما را به صورت منظم به حساب گوگل ادسنس واریز میکند و میتوانید آن را برداشت کنید.

امکان نقد کردن درآمد برای ایرانی ها

ایران تحریم است! اما هیچ چیز غیر ممکن نیست. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که با یک شرکت پرداخت ارزی ایرانی در این رابطه صحبت کنید و لازم است حساب ها و مشخصات فردی که این شرکت پرداخت ارزی به شما معرفی میکند را در گوگل ادسنس و یوتیوب وارد کنید.

بعد از آن با هر درآمد به صورت ماهانه این شرکت های واسط درآمد شما را به صورت تومان برای شما واریز میکنند.

البته اگر تحریم های بانکی روزی برداشته شود میتوانید با گرفتن ویزا کارت و مستر کارت درآمد را خودتان مستقیم دریافت کنید.

روش های کسب درآمد از یوتیوب

  1. اسپانسر ویدیو: مثلا یک گیمر میتواند با فروشگاه های اینترنتی فروش بازی همکاری داشته باشد و به ازای هر ویدیو مبلغی را به عنوان دستمزد دریافت کند.
  2. همکاری در فروش: مثلا یک گوشی در ویدیو معرفی میکنید و با همکاری با یک فروشگاه لینک خرید اختصاصی خود را در ویدیو به مخاطبان معرفی میکنید و به ازای هر خرید مبلغی را دریافت میکنید. یوتیوبر های آمریکایی معمولا همکاری خوبی با فروشگاه آمازون دارند چرا که پورسانت های خوبی پرداخت میکند.
  3. کسب درآمد از بازدیدکنندگان: در این حالت گوگل بر اساس میزان بازدید ویدیوها و فاکتور‌های دیگری به شما درآمد دلاری می‌دهد.

یوتیوب چقدر پول میدهد؟

اول باید بدانید بابت چه چیزی یوتیوب به شما پول میدهد.

وقتی ویدیو‌های شما نمایش داده می‌شود یوتیوب در داخل ویدیو تبلیغاتی را نمایش می دهد. اما 3 فاکتور در میزان درآمد شما از آن ویدیو موثر است.

  1. کاربر چند ثانیه از تبلیغ را مشاهده کند.
  2. کلیک کاربر روی تبلیغ.
  3. تعداد دفعاتی که تبلیغ در ویدیو شما نمایش داده می شود. (ویدیو های طولانی معمولا بیش از 1 بار تبلیغ نمایش داده می شود)

اما اگر بخواهیم یک رقم متوسط در نظر بگیریم به ازای هر 1000 نمایش ویدیو های شما یوتیوب 2 دلار به شما پرداخت می کند.

پردرآمد‌ترین یوتیوبر‌های ایرانی

شماره 12: Niki Samiee نیکی سمیعی – درآمد 2000 دلار

نیکی - یوتیوبر

نیکی سمیعی پیانیست ساکن کانداست. در یوتیوب گیمره و از موضوعات مختلفی معمولا ویدیو میزاره. مخارج زندگی توی کانادا ماهی 4000 دلاره و درآمد زیادی از این راه نیست. اما فراموش نکنید ما فقط درآمد تبلیغاتی یوتیوب رو حساب میکنیم و نیکی قطعا از راه های دیگری هم درآمد داره. ضمن اینکه کانال نیکی رو به رشده و تا سال های آینده چندین برابر درآمد خواهد داشت.

شماره 11: Pooorblack – درآمد 8.000 دلار

شماره 10: SoGang – درآمد 12.000 دلار

شماره 9: MadGal آتوسا مدگل – درآمد 14000 دلار

مدگل خواننده و یوتیوبر ایرانی

آتوسا مدگل با خوانندگی شروع کرد اما با راه اندازی کانال یوتیوب خود متوجه شد میتواند درآمد خوبی از این راه داشته باشد. البته با وجود مدت کوتاه فعالیت او رشد خوبی داشته و به درآمد 1000 دلار در ماه رسیده است. متولد تهران و البته ساکن پاریس است که این درآمد شاید برای شهر پاریس کم باشد اما تا 1 سال آینده رشد چند برابری را تجربه خواهد کرد.

شماره 8: kewDiePie P – درآمد 15.000 دلار

kewDiePie یوتیوبر ایرانی

کیان کیودی پای یکی از عجیب ترین یوتیوبر ها که طرافداران خاص خودش را دارد. معمولا در ماه 15 ویدیو منتشر می کند و درآمد بسیار بالایی دارد. از آنجایی که ساکن ایران است این درآمد برای زندگی در ایران فوق العاده است. 400 میلیون تومان درآمد در ماه رسما شما را جزو ثروتمند ترین ایرانیان قرار میدهد.

شماره 7: ToxicGirlow – درآمد 16000 دلار

ToxicGirlow یوتیوبر ایرانی

کوثر عزیزی معروفترین گیمر ایرانی دختر در یوتیوب است. البته که مشابه اکثر گیمر ها 90 درصد ویدیو ها را در شاخه های دیگری منتشر می کند. اون همچنین رابطه نزدیکی با Aria Keoxer دارد.

شماره 6: Serna Amini – درآمد 24000 دلار

شماره 5: Farshad Silent – درآمد 29.000 دلار

فرشاد سایلنت - یوتیوبر ایرانی

فرشاد از یوتیوبر هاییست که ویدیو های طنز و کمدی میسازد. ساکن سوئد بوده و بیشتری رشد را در بین تمام یوتیبر ها داست. پیشبینی ما در راه دیجیتال این است که فرشاد تا 2 سال آینده یوتیوبر برتر ایران خواهد بود. درآمد فرشاد معادل 440 میلیون تومان در ماه است.

شماره 4: Mia plays – درآمد: 33.000 دلار

کیمیا روانگر میا پلیز یوتیوبر

کیمیا روانگر معمولا 5 ویدیو در ماه منتشر می کند. اما ویدیو های او حداقل 400 هزار بازدید خواهند داشت و به واسط همین بازدید بالا درآمد بالایی هم دارد. ویدیو های میا معمولا در بین یوتیوبر ها طرفداران بسیار زیادی دارد و او پردآمدترین دختر یوتیوب است. درآمد کیمیا معادل 600 میلیون تومان در ماه است.

شماره 3: khotan – درآمد 38000 دلار

شماره 2: Aria Keoxer – درآمد 75000 دلار

درآمد بسیار زیاد او به دلیل قدیمی بودن آریا در یوتیوب است. فعالیت مستمر در این چند سال باعث شده بیشترین میزان طرفدار در یوتیوب را داشته باشد. او لقب پر درآمد ترین ایرانی در یوتیوب را کسب می کند. آریا در ترکیه زندگی میکند و 60.000 دلار در ترکیه یک درآمد بی نظیر برای زندگی در این کشور است. درآمد آریا معادل 1.5 میلیارد تومان در ماه است.

شماره 1: Putak – درآمد 77000 دلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست