مطالعه جدید دانشگاه MIT می‌گوید ChatGPT بهره‌وری نوشتن را افزایش می‌دهد

مطالعه جدید دانشگاه MIT می‌گوید ChatGPT بهره‌وری نوشتن را افزایش می‌دهد

دانشگاه MIT نتایج یک مطالعه جدید رو منتشر کرده و گفته ChatGPT حدود ۴۰ درصد وظایف نوشتن رو کاهش میده و کیفیت خروجی هم ۱۸ درصد بیشتر میشه.

شاکد نوی دانشجوی دکترای دپارتمان اقتصاد MIT به کمک همکارش ویتنی ژانگ این تحقیق رو انجام داده و میگه من فکر میکنم طالعه ما نشون میده که استفاده از فناوری لبه مفید هم داره البته هنوز زوده که بگیم چطور باعث تغییر جامه میشه.

نوی میگه فناوری هوش‌صنوعی میتونه بهره‌وری کارگران رو افزایش بده و تاثیر مثبتی توی اقتصاد داشته باشه.

توی این مطالعه ۴۵۳ بازاریاب تحصیلکرده در کالج، و مشاوران و تحلیلگران داده و مدیران منابع انسانی بهشون وظیفه نوشتنی داده شده که یک گروه خودشون بنویسن و گروه دیگه این کارو با ChatGPT انجام بدن بعد از متخصص‌های باتجربه توی همون تخصص‌ها خواستن که اینارو بررسی کنن بدون اینکه بدونن کدوم نوشته‌ها به کمک ChatGPT هست و کدوم ۱۰۰ درصد نوشته خود فرده هست.

شرکت کنندگانی که از ChatGPT استفاده میکردن ۱۱ دقیقه سریع‌تر از گروه دیگه کار خودشون رو تموم کردن و در نهایت متخصص‌ها اعلام کردن که این نوشته‌ها ۱۸ درصد کیفیت بهتری داشتن.

یه تحقیق جالب دیگه هم به دست آوردن و کسایی که توی آزمایش از ChatGPT استفاده میکردن هفته‌های بعد وقتی باهاش تماس گرفتن گفتن ما الان داریم از ChatGPT توی کار خودمون استفاده می‌کنیم

منبع

مقالات بیشتری بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله راه‌دیجیتال