ایلان ماسک یک دانشگاه و مدرسه تاسیس می‌کند

ایلان ماسک تو دوران کرونا به تگزاس نقل مکان کرد و حالا خبرهایی منتشر شده که تصمیم داره در آستین تگزاس یک دانشگاه تاسیس کنه. این خبر بر اساس اسناد مالی جدیدترین سازمان خیریه او، به نام “The Foundation” منتشر شده.

این مؤسسه آموزشی جدید که با بودجه تقریباً ۱۰۰ میلیون دلاری از طرف ایلان ماسک تاسیس شده با یک مدرسه ابتدایی و متوسطه با تمرکز بر علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی (STEM) تصمیم داره کار خودش‌رو شروع کنه. در نهایت هدفش ساخت یک دانشگاه اختصاصی برای تخصص‌های سطح بالا و احتمالا حوزه‌های کاری خودش مثل فناوری باشه.

هدف دانشگاه جذب استاید با تجربه در کنار یادگیری تجربیات عملی مثل شبیه‌سازی، مطالعات پژوهشی موری، کار روی پروژه‌های طراحی و ساخت و فعالیت در آزمایشگاه‌ها هست، تا اینجا باید فراموش نکنیم ایلان‌ماسک هم مثل بیشتر افراد دیگه منتقد سیستم‌های آموزشی و به خصوص دانشگاه‌ها هست.

البته ایلان ماسک قبلا هم مدرسه Ad Astra رو حدود ۱۰ سال پیش در محوطه کمپانی خودش یعنی اسپیس‌ایکس کالیفرنیا برای فرزندان خودش و کارمندان همین شرکت تاسیس کرده بود تا افراد با آرامش بیشتری توی این شرکت بتونن کار کنن. البته بعد از اینکه ایلان ماسک به تگزاس رفت مدرسه هم منتقل شد.

مدرسه STEM جدید ماسک انتظار میره کار خودش رو با ۵۰ دانشجو شروع کنه و اعضای اون شامل Jared Birchall، رئیس دفتر خانوادگی ماسک، Steven Chidester، وکیل مالیاتی در Withersworldwide و Ronald Gong و Teresa Holland هستند که در دفتر خانوادگی Catalyst در کالیفرنیا کار می‌کنن.

مقالات بیشتری بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله راه‌دیجیتال