نیسان از هوش‌مصنوعی خود برای فرایند‌های تولید و طراحی رونمایی کرد

نیسان از هوش‌مصنوعی خود برای فرایند‌های تولید و طراحی رونمایی کرد

استفاده از هوش‌مصنوعی کاربردهای زیادی داره، برای مثال جالبه بدونید که فرایند‌های تولید یک خودرو معمولا با نرم‌افزارها انجام میشه، حالا نیسان یک هوش‌مصنوعی معرفی کرده که میتونه به فرایند‌های تولید و طراحی خودرو کمک کنه.

برای مثال وقتی خودرو رو طراحی میکنن برای رسیدن به بالاترین سطح آیرودینامیک معمولا آزمون و خطای زیادی رو به کمک نرم‌افزارها انجام میدن که این حجم از محاسبات حجم زیادی اپراتور انسانی نیاز داره و در نهایت ممکنه روزها طول بکشه.

اما دپارتمان یوکوهامالب ماموریتی از سمت نیسان گرفته تا تمام این فرایندهارو به کمک هوش‌مصنوعی انجام بده، این هوش مصنوعی امکان طراحی فرم بدنه و ازمون خطا آیرودینامیک خودرو رو داره و فرایند تستی که ممکنه چند روز طول بکشه رو فقط در چند ثانیه انجام میده.

اگه براتون سوال هست که آزمون‌های آیروداینامیکی چطور هستن در واقع یک خودرو طراحی میشه و تلاش میکنن جریان هوای عبوری و تعادل خودرو محاسبه میشه که میتونید ویدیو زیر در موردش رو ببینید.

نیسان گفته ویژگی ساخت فرم بدنه هوش‌مصنوعی میتونه کمک کنه محصولاتی که در آینده ساخته میشه تعادل و آیرودینامیک عالی در کنار طراحی خلاقانه‌تر داشته باشن.

البته نیسان تنها خودروسازی نیست که استفاده از AI رو شروع کرده و قبلا کمپانی‌های دیگه‌ای مثل آئودی ازش برای طراحی بخش‌های مختلف خودرو استفاده کردن.

منبع

مقالات بیشتری بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله راه‌دیجیتال