پشتکار و کنجکاوی نیاز اولیه انتخاب شغل سئو

سال‌های زیادی طول کشید تا خودم را کارشناس سئو خطاب کنم، دلیلش این بود که تقریبا در دنیای وب هر کاری که می‌شد انجام میدادم و دقیقا نمیدانستم کدام بخش وب را بیشتر دوست دارم، همیشه البته سئو برایم جذاب تر بود و به نظرم کارشناس سئو یک ارزش درست و حسابی ایجاد می‌کند.

کارشناس سئو معمولا ارتش یک نفره است همه کار را خودش و تیم کوچکش انجام می‌دهد، همین که دست شما برای همه‌چیز باز است هم بر جذابیتش می‌افزایید، به نظر من علاقه به کاری که انجام می‌دهید خیلی مهم است، همین دلیل می‌تواند باعث شود زمانی که کار دارید کل شب را بیدار بمانید و در نهایت بدون ناراحتی یا غر زدن بخوابید.

چه مهارت اولیه برای شغل سئو لازم است؟

این سوال را کاربری از جان مولر پرسید و او در جواب گفت: پشتکار و کنجاوری

از نظر من این جواب واقعا عمیق و درست است. سئو یکی از مشاغلی است که باید در آن تجربه کنید، در سئو شما نمی‌خوانید، حفظ نمی‌کنید و بیشتر تجربه خواهید کرد.

اگر روحیه کاوشگری نداشته باشید هیچ وقت تجربه کردن و شکست خوردن برای شما لذت‌بخش نخواهد بود، بیشتر دنبال‌رو خواهید شد و یا به خواندن مقالات اکتفا می‌کنید.

از طرفی پشتکار داشتن در سئو مهم است، بیشتر وقت‌ها شکست میخورید این را افراد دیگر درک نمی‌کنند که چرا باید شکست وجود داشته باشد اما در دنیای سئو خیلی وقت‌ها کارهایی که ما انجام می‌دهیم برای اولین بار در دنیا اتفاق می‌افتد.

ما سیستم‌های گوگل و موتورهای جستجو را کاوش می‌کنیم، سیستم‌های بسیار پیچیده‌ای که بر اساس هوش مصنوعی کار می‌کنند و درک کردن آن‌ها و استخراج کردن نوع تفکر آن‌ها هیچوقت تمامی ندارد، همه این‌ها پشتکار لازم دارد.

نوشته‌های دیگر را در صفحه سئو دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید