بهترین تنظیمات PHP.INI | برای اجرای سریع‌تر وردپرس

احتمالا میدانید که زبان برنامه نویسی وردپرس PHP است. وردپرس به شما پیشنهاد میدهد تا همیشه از آخرین نسخه آن برای اجرای بهتر وردپرس استفاده کنید. یکی از نکاتی که فراموش می شود این است که PHP دارای تنظیماتی است که حتما باید به خوبی برای وردپرس بهینه شود.

در صورت عدم انجام بهینه این تنظیمات مشاهده صفحه سفید وردپرس و یا کمبود رم بسیار طبیعی است.

چطور تنظیمات php را ویرایش کنم؟

هاست های سی پنل که محدودیتی برای آن ها ایجاد نشده باشد از طریق ویژگی MultiPHP INI Editor میتوانید تنظیمات آن را تغییر دهید.

اما در صورتی که سی پنل شما دارای محدودیت است یا از پنل دایرکت ادمین استفاده میکنید میتوانید در ریشه هاست خود یک فایل با نام php.ini بسازید و کد های زیر را داخل آن کپی کنید.

max_execution_time 300
memory_limit 256M
post_max_size 128M
upload_max_filesize 128M
max_input_time 300
max_input_vars 3000

چطور این کار را در فایل .htaccess انجام دهیم؟

در برخی مواقع ممکن است به خاطر محدودیت های هاست فایل php.ini کارکردی نداشته باشد. اینجاست که میتوانید نوع دیگری از این کدها را در فایل htaccess استفاده کنید. این فایل مخفی است و برای دسترسی به آن لازم است نمایش فایل های مخفی هاست را فعال کنید.

php_value upload_max_filesize 128M
php_value post_max_size 128M
php_value memory_limit 256M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300
php_value max_input_vars 3000

پرسش و پاسخ


فایل php.ini را دقیقا کجا باید بسازم؟

این فایل بهتر است در ریشه اصلی یا همان public-html ساخته شود.

بعد از انجام فرایند ها تغییرات انجام نمی شود. چرا؟⭐

در صورتی که فرایند را صحیح انجام داده باشید احتمالا هاستینگ شما محدودیت هایی اجرا کرده است. میتوانید به هاستینگ خود تیکت بزنید و کد های مربوط را برایشان ارسال کنید تا اعمال کنند.

من دسترسی به هاست ندارم. چطور این فایل را ویرایش کنم؟

اگر از شرکت هاستینگ خدمات میگیرید میتوانید به آنها تیکت بزنید. در غیر این صورت میتونید از مخزن وردپرس افزونه رایگان Custom PHP Settings رو نصب کنید و به کمک این افزونه کد های بالا رو اجرا کنید.

One thought on “بهترین تنظیمات PHP.INI | برای اجرای سریع‌تر وردپرس

 1. Avatar
  حمیدرضا ایمانی میگوید:

  سلام و ادب
  بسیار تشکر بابت مطالب مفید وبروزی که می‌گذارید، در متن بالا یکجا فرمودید:
  “در برخی مواقع ممکن است به خاطر محدودیت های هاست فایل php.ini کارکردی نداشته باشد. اینجاست که میتوانید نوع دیگری از این کدها را در فایل htaccess استفاده کنید.”
  می‌خواستم بدونم از کجا باید متوجه محدودیت هاست و یا در اصل از کجا باید متوجه عدم کارکرد تنظیمات نوشته شده در فایل PHP.ini شد؟
  با تشکر

 2. Avatar
  پشتیبان راه دیجیتال میگوید:

  درود ❤️ – upload_max_filesize رو افزایش بدید. و از بخش افزودن فایل رسانه میتونید حجم مجاز فایل آپلودی رو ببینید زیاد شده یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید