وردپرس روی چه نوع سروری سریع‌تر است؟

بعدازاین تصمیم هوشمندانه که وردپرس را انتخاب کرده‌اید احتمالاً به‌دنبال خرید یک‌هاست خوب یا حتی کانفیگ کردن سرور شخصی خود هستید، در این مقاله سعی داریم در مورد این صحبت کنیم که وردپرس معمولاً در چه شرایطی عملکرد بهتری از خودش نشان می‌دهد.

لوکیشن هاست یا سرور مناسب وردپرس

برای انتخاب لوکیشن باید به موقعیت کاربران خود نگاه کنیم، برای مثال اگر بیشتر کاربران ما ایرانی هستند ما تنها ۲ گزینه یعنی لوکیشن ایران و اروپا را می‌توانیم انتخاب کنیم.

مزیت انتخاب لوکیشن ایران سرعت سریع‌تر لود برای کاربران است اما مزیت انتخاب لوکیشن اروپا، پایداری بیشتر شبکه و تجهیزات به‌روزتر است. معمولاً برای سایت‌های شرکتی یا سایت‌هایی که حجم زیادی در صفحات ندارند گزینه اروپا بسیار جذاب‌تر است.

در کنار این لوکیشن ایران برای سایت‌های کاربر محور وسایت‌های عظیم می‌تواند گزینه بهتری باشد، با تمام این‌ها انتخاب لوکیشن به استراتژی خود شما بستگی دارد.

سیستم عامل هاست یا سرور مناسب وردپرس

برای هاست‌های اشتراکی احتمالاً CloudLinux یک گزینه جذاب باشد بااین‌حال دست شما بسته نیست، معمولاً سیستم‌عامل ubuntu و AlmaLinux هم گزینه‌های خوبی برای‌هاست اشتراکی یا سرور شخصی خودتان می‌تواند باشد.

فراموش نکنید که به‌روزرسانی منظم سرور به آخرین نسخه لینوکس فعلی بسیار اهمیت دارد و سعی کنید همه‌چیز را به‌روز نگه‌دارید.

انجین‌ایکس، آپاچی یا لایت اسپید کدام برای سرور وردپرس بهتر است

احتمالاً تعریف‌های زیادی از انجین‌ایکس شنیده باشید، وب‌سرور سبک و جذابی که بیشتر سایت‌های دنیا بعد از مهاجرت به اون با کاهش استفاده از منابع سرور و افزایش سرعت سایت مواجه‌شدن، حتی بسیاری از کارشناسان وب این وب‌سرور را به تمام سایت‌ها پیشنهاد می‌دهند.

بااین‌حال لایت‌اسپید با تمرکز بیشتر روی وردپرس گزینه به‌مراتب جذاب‌ترین به نسبت ۲ وب‌سرور دیگر است، لایت اسپید به دلیل هماهنگی زیاد با وردپرس سرعت بسیاری بالای برای پردازش درخواست‌ها دارد.

از طرفی ویژگی‌های جذاب امنیتی در لایت اسپید وجود دارد که ۲ وب‌سرور دیگر فاقد آن‌ها هستند، تنها با نصب لایت اسپید ۵۰ درصد امنیت سایت وردپرسی شما افزایش پیدا می‌کند.

اگر بخواهیم به این سؤال جواب دهیم، قطعاً در بیشتر شرایط لایت اسپید گزینه بهتری برای وب‌سرور وردپرس خواهد بود.

وردپرس روی چه نوع سروری سریع‌تر است؟

سی‌پنل، دایرکت ادمین یا پلسک، کدام انتخاب خوبی است

زمانی که تصمیم داشته باشید با هاست کار کنیم نیاز یک کنترل خوب و ساده اهمیت پیدا می‌کند، برای هاست‌های اشتراکی سی پنل و دایرکت ادمین هر ۲ گزینه‌های خوبی هستند اما اگر تصمیم دارید سرور خود را راه‌اندازی کنید قطعاً plesk به دلیل داشتن امکانات جذاب از سمت مدیر یک انتخاب هوشمندانه است.

plesk به سنگینی سی‌پنل نیست اما امکانات مدیریتی بیشتری به نسبت سی‌پنل و دایرکت ادمین دارد، کار با plesk همچنین ساده‌تر از دو پنل دیگر است.

کدام نسخه PHP برای وردپرس بهتر است؟

امنیت وردپرس به کمک سرور

وردپرس به صورت پیش‌فرض یک سیستم امن است و بیشتر مواقع وقتی یک سایت وردپرسی مورد نفوذ قرار می‌گیرد دلیل آن کانفیگ بد سرور است، با نصب لایت اسپید بخش عمده‌ای از امنیت وردپرس تأمین می‌شود اما در کنار آن داشتن یک سیستم امنیتی مثل Imunify و … می‌تواند به این امنیت کمک کند.

با توجه به اینکه تمام کارمندان یک شرکت هاستینگ به اطلاعات شما دسترسی دارند درصورتی‌که اطلاعات حساسی دارید حتماً پیشنهاد می‌دهیم سرور خود را راه‌اندازی کنید و سعی کنید دسترسی‌های حساس مانند ssh را فقط به افراد مطمئن دهید.

نوشته‌های دیگر را در صفحه وردپرس دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید