قبل از نصب افزونه و قالب وردپرس بخوانید | راهنمای پیش‌نصب

اگر تصمیم دارید قالب یا افزونه وردپرسی نصب کنید پیش از هر چیز دست نگه دارید و نکات زیر را به دقت رعایت کنید.

1. حتما از سایت خود بک آپ تهیه کنید.

نصب افزونه و قالب و حتی به روز رسانی ممکن است به ساختار و دیتابیس سایت شما آسیب برساند. پس قبل از انجام هر نوع نصب و به روز رسانی حتما از هاست خود بک آپ تهیه کنید. این موضوع را کاملا جدی بگیرید.

2. حتما قبل از نصب بهتر است در جایی خارج از سایت تست کنید.

بهتر است روی لوکال کامپیوتر خود یک وردپرس نصب داشته باشید و قالب ها و افزونه های فعلی خود را نصب و مشابه نسخه اصلی تنظیم کنید. از این پس قبل از نصب قالب و افزونه جدید ابتدا آن را در لوکال هاست امتحان کنید. اینطور قبل از اینکه یک تداخل باعث باز نشدن سایت شما شود متوجه خواهید شد.

3. نسخه php هاست شما حداقل 7.4 باشد.

بسیاری از افزونه های جدید به شکل ویژه ای با نسخه های جدید php سازگار هستند و پیشنهاد میدیم حتما نسخه پی اچ پی هاست خود را ارتقا دهید. همچنین امنیت سایت شما افزایش پیدا می کند.

4. php هاست خود را تنظیم کنید

مقاله ای با عنوان تنظیمات پیشنهادی php برای اجرای بهتر وردپرس در راه دیجیتال منتشر کرده ایم. که باید طبق این مقاله php سایت خود را تنظیم کنید.

5. سیستم امنیتی مناسبی مانند وردفنس پریمیوم را فعال کنید.

قالب ها و افزونه ها همیشه ممکن است باگ هایی داشته باشند. این موضوع حتی برای افزونه های رایگان با نصب زیاد هم وجود دارد. میتوانید از راه دیجیتال آخرین نسخه وردفنس پریمیوم را نصب و روی سایت خود پیاده سازی کنید. همچنین بعد از نصب هر افزونه و قالب چه نسخه پولی و چه محصولات رایگان مخزن وردپرس به کمک وردفنس یک بار سایت خود را اسکن کنید.

6. وردپرس و افزونه های فعلی را به روز نگه دارید

وردپرس شما همیشه باید به روز باشد. این موضوع برای افزونه ها و قالب ها هم وجود دارد تا کمترین تداخل را شاهد باشیم. البته قبل از هر چیز از سایت خود بک آپ بگیرید.

7. هاست با رم حداقل 2 گیگ مناسب تر است.

یکی از دلایل شایع خطای بعد از نصب کمبود رم می باشد. هاست اشتراکی ارزان قیمت ممکن است رم کمی را به شما اختصاص دهد. با این وجود باید توجه داشته باشید که نصب هر افزونه مازاد احتمالا وردپرس شما را به رم بیشتری نیازمند می کند.
البته در صورتی که مشکلی پیش نیامد پس همه چیز خوب است ?

8. افزونه ای که قبلا مشابه آن را دارید نصب نکنید.

اگر قبل از این یک افزونه امنیتی نصب دارید ابتدا می بایست آن افزونه را لغو کنید و سپس افزونه امنیتی جدید نصب کنید. همین موضوع در مورد افزونه های دیگر مانند سئو – کش و … صدق می کند.

9. قبل از نصب هر نوع افزونه و قالب سلامت وردپرس را بررسی کنید.

میدانید که بخش جدیدی به وردپرس به نام سلامت سایت اضافه شده است که از منوی ابزار ها می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. به کمک این بخش ابتدا سلامت سایت وردپرسی خود را تامین کنید سپس نسبت به نصب قالب و افزونه جدید اقدام کنید.

10. افزونه ها و قالب های قدیمی را پاک کنید.

میدانید که ساختار وردپرس به صورت منظم به روز رسانی می شود. افزونه ها و قالب ها به دنبال وردپرس سعی می کنند تا ساختارشان را مطابق با نسخه های جدید وردپرس و php به روز رسانی کنند. در صورتی که محصول قدیمی روی سایت خود نصب دارید که بیش از 1 سال است برای آن آپدیت جدیدی منتشر نشده به احتمال فراوان ممکن است با محصولات به روز تداخل داشته باشد.

11. قبل از به روز رسانی قالب از تنظیمات آن بک آپ بگیرید

سازنده قالب های وردپرسی در بعضی مواقع آپدیت های بزرگی برای قالب ها ارائه میکنند که بعد از به روز رسانی قالب شما به نسخه جدید ممکن است ظاهر سایت شما به هم بریزد. پیشنهاد میدهیم حتما در کنار بک آپ گرفتن از کل سایت از بخش تنظیمات قالب نیز بک آپ بگیرید.

12. حتما از ورود 2 مرحله ای برای مدیر وردپرس استفاده کنید

عموم قالب ها و افزونه ها توسط افراد متفرقه در دنیا کد نویسی می شوند و وجود باگ در آن ها بسیار طبیعی است. هرچند که به مراتب وردپرس و محصولات آن از تمام سیستم ها (حتی سیستم های اختصاصی) امن تراند. اما 95 درصد روش نفوذ به سایت ها از طریق ورود به مدیریت سایت وردپرسی است. میتوانید به کمک افزونه وردفنس ویژگی ورود 2 مرحله ای را اضافه کنید.

One thought on “قبل از نصب افزونه و قالب وردپرس بخوانید | راهنمای پیش‌نصب

 1. Avatar
  سیداحسان محمدی میگوید:

  من قالب انفولد گرفتم قبلش از جای دیگه داشتم الان میخوام این جدیده رو نصب کنم بطوری که کارهایی که روی قبلی کردم از بین نره باید چکار کنم؟

 2. Avatar
  سروش احمدی میگوید:

  سلام
  ابتدا افزونه Easy Theme and Plugin Upgrades رو نصب کنید. از دیتابیس سایتتون بک آپ بگیرید. در کنارش از تنظیمات قالب انفولد هم خروجی بگیرید. بعد قالب رو از بخش افزودن قالب پیشخوان وردپرس آپدیت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید