چرا انتشار وردپرس ۵.۹ به تعویق افتاد؟

آتوماتیک (سازنده وردپرس) پیش‌از این یک برنامه‌ریزی منظم برای انتشار نسخه ۵.۹ و حتی نسخه ۶ وردپرس داشت با این حال چندین بار آن را به تعویق انداخت و حتی دسامبر ۲۰۲۱ هم به نظر میرسد با تمام شدنش خبری از وردپرس ۵.۹ نیست.

بسیاری از افراد در سراسر دنیا درباره این به تعویق افتادن نگران شده‌اند.

چرا وردپرس ۵.۹ مهم است؟

درست است که وردپرس ۶ قرار است با تغییرات بزرگی همراه شود اما ۵.۹ هم یک آپدیت بسیار بزرگ برای وردپرس به حساب می‌آید. در این نسخه قرار است ویرایشگر بلوک وارد فاز بعدی خود شود و احتمالا آتوماتیک تصمیم دارد وردپرس را به یک صفحه‌ساز همه‌کاره تبدیل کند.

چرا وردپرس ۵.۹ تاخیر دارد؟

فیچر‌های جذابی برای ویرایشگر نسخه ۵.۹ درنظر گرفته شده بود که که هنوز کاملا آماده نیستند. مثلا یکی از این ویژگی‌ها امکان ویرایش کل سایت با ویرایشگر بلوک را اضافه می‌کند که احتمالا در عرضه نهایی نسخه ۵.۹ آماده نباشد.

وردپرس در اطلاعیه اعلام کرد که فیچر‌های نسخه ۵.۹ آماده هستند و از اینجا به بعد در حال کار روی پایداری آن‌ها هستیم.

تیم وردپرس عجله کرد

همان‌طور که میدانید وردپرس یک سیستم متن‌باز است و مشارکت‌کنندگان زیادی در توسعه آن نقش دارند. حالا بسیار‌ی از آنها اعلام کرده‌اند که وردپرس در زمان‌بندی بسیار عجله می‌کند و بیشتر ویژگی‌ها هنوز آماده نیستند و وردپرس باید زمان‌بندی انتشار را تغییر دهد.

مشارکت‌کنندگان پیشنهاد داده‌اند بعد‌از تعطیلات سال نوی میلادی (۲۰۲۲) نسخه ۵.۹ منتشر شود.

با توجه به تمام موارد گفته شده پیشنهاد میدهیم حتی در صورتی که نسخه ۵.۹ توسط وردپرس منتشر شد در آپدیت کردن آن کمی صبور باشید به این دلیل که احتمالا جزو نسخه‌های پرباگ وردپرس خواهد بود.

محتواهای بیشتری مانند این را در وردپرس پیدا خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید