ویندوز ۱۱ دیگر مرورگر اج را پیشنهاد نمی‌دهد

ویندوز ۱۱ دیگر مرورگر اج را پیشنهاد نمی‌دهد
  • در آپدیت جدید ویندوز ۱۱ مایکروسافت پیام‌هایی که کاربران را تحت فشار می‌گذاشت تا مرورگر اج را انتخاب کنند حذف کرده است.
  • ویژگی پاک کردن مرورگر اج اضافه شده است اما فقط برای کاربران اتحادیه اروپا.
  • قابلیت حذف نوار بیگ در جستجوی تسکبار نیز برای کاربران اتحادیه اروپا منتشر شده است.
  • این‌ها تغییراتی هستند که به خاطر قوانین و مقررات اتحادیه اروپا اجرا می‌شوند.

قبلاً، زمانی که مرورگر وب پیش‌فرض خود را به چیزی مثل کروم یا فایرفاکس تغییر می‌دادید، مایکروسافت یک پاپ‌آپ را نمایش می‌داد که مزایای تغییر به اج را تبلیغ می‌کرد. حالا دیگر این پاپ‌آپ وجود ندارد. همچنین هنگام انتخاب گزینه تغییر مرورگر پیش‌فرض، اج ​​دیگر به عنوان یک برنامه ویژه در بالا نشان داده نمی‌شود.
این تغییرات گامی موثر در جهت نمایش منصفانه‌تر گزینه‌های مرورگر و کاهش تبلیغات اج در ویندوز ۱۱ است. این تغییرات با به‌روزرسانی پیش‌نمایش ماه فوریه اعمال شدند. بنابراین این موارد باید بخشی از به‌روزرسانی تجمعی ماه مارس باشند که امروز عرضه می‌شود.

تجزیه و تحلیل: گامی کوچک در مسیر درست…
ما از هر حرکتی که زمینه بازی را برای انتخاب یک مرورگر در ویندوز ۱۱ برابرتر کند استقبال می‌کنیم؛ هرچند این زمین بازی از ابتدا باید برابر می‌بود!
با این همه، بزرگترین اقدام برای افزایش آزادی انتخاب در استفاده از اج ​​، یعنی قابلیت حذف اج به طور کامل از ویندوز ۱۱ با یک کلیک ساده روی دکمه حذف نصب (در تنظیمات، در بخش برنامه‌های نصب‌شده) متاسفانه ویژه کاربران اروپایی است. این قابلیت با به‌روزرسانی اخیر (Moment ۵) که عرضه آن به تازگی آغاز شده است، برای کاربران ویندوز ۱۱ در منطقه اقتصادی اروپا ارائه شد. (همچنین قابلیت حذف بینگ از نوار جستجوی تسکبار هم برای این کاربران امکانپذیر است).

آیا این گزینه‌ها روزی در خارج از اروپا هم در دسترس خواهند بود؟ هیچ چیز غیر ممکن نیست اما به نظر نمی‌رسد بدون فشار ممکن باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید