چرا تصاویر بندانگشتی در SERP گوگل نمایش داده نمی‌شود؟

چرا تصاویر بندانگشتی در SERP گوگل نمایش داده نمی‌شود؟

از چند ماه پیش، خیلی از بلاگرهایی که دستور غذا مینویسن این مشکل رو داشتن که تصاویر بندانگشتی «thumbnail images» کنار اسم سایتشون توی صفحه نتایج گوگل «SERP» نشون داده نمیشه. البته قبلا بودن، ولی یهو انگار گوگل تصمیم گرفت که این عکسارو دیگه نمایش نده.

یکی از اولین پست‌های این بحث که جان مولر بهش جواب داده مربوط به ۲۹ ژانویه میشه، زمانی که یکی از این بلاگرهای آشپزی متوجه میشه که تو نتایج جستجو دیگه «thumbnail images» کنار سایتش نمیاد.

توییت به SearchLiaison (بخش ارتباط با وبمسترهای گوگل):

سلام. امروز دیدم که گوگل هیچ‌کدوم از عکس‌های ویژه (featured) سایت منو نشون نمیده، حتی یه دونه. از دستور غذاهای معروفم گرفته تا بقیه که رندوم چک کردم.
حتی اگه تصویر توی نوار چرخان باشه (منظورش Carousel زیر نتیجه اول)، بازم نمایش داده نمیشه.

کیسی مارکی، موسس Media Wyse، یکم اطلاعات تکمیلی درمورد مشکل اضافه کرد و توضیح داد که احتمالا این مشکل خیلی گسترده‌ست:

توییت کرد:
“دنی، برای اطلاع باید بگم که این مشکل فقط برای تو نیست. ما داریم این مشکل رو توی ده‌ها سایت آشپزی می‌بینیم.
یه مشکل دوم هم هست، سایت‌ها دارن گزارش میدن که بیشتر از یک ماهه نتوستن هیچ دستور پخت جدیدی رو توی اون نوار چرخان بیارن.

مشکل نمایش ندادن تصاویر در موضوعات دیگر هم وجود دارد

توییت‌ها درباره نشان ندادن تصویرها تا ماه فوریه و حتی مارس هم ادامه داشت، تا اینکه یکی از کسایی که تو زمینه بازسازی خونه، محتوا تولید میکنه توئیت کرد که مشکل نشون ندادن عکس کنار لینک سایت توی نتایج جستجو (SERP) برای اونا هم پیش اومده.

Sleblanc921@ توییت کرد:

«فقط بلاگرهای غذا نیستن، من توی زمینه بازسازی خونه و کارای فنی (DIY) کار می‌کنم و عکس‌های من هم دیگه نشون داده نمیشن.»

ولی توی توییتش یه نکته منفی هم درباره این عکس‌های کوچیک کنار لینک‌ها (image thumbnails) گذاشت. گفت که گوگل هیچ تضمینی نمیکنه که این عکس‌ها حتما نشون داده بشن.

یکی از بلاگرهای سفر، @flyingwithbaby، توییت کرد:

«سلام انگار این مشکل برای سایت (مسافرت خانوادگی) من هم هست، هیچ عکسی کنار پستا نشون داده نمیشه. پست همه بلاگرای دیگه تصویر کنارش داره به‌جز مال من. خواننده‌ها میگن که محتوای سایت من خیلی مفیده، عکسامم مال خودمن و… این مشکل داره به اون ذره پیشرفتی که داشتم ضربه میزنه»

پاسخ جان مولر و جواب از سمت گوگل:

«همونطور که قبلا گفتم، قرار نیست که کنار هر پست یا نتیجه جستجو حتما یه تصویر باشه. میشه تصور کرد که اگه همه چی این شکلی باشه چقدر صفحه نتایج جستجو شلوغ میشه.»

البته حرف‌های مولر جوری‌اند که انگار خبری از قطعی و مشکل نیست و کمتر شدن این عکس‌های کوچک (thumbnails) قراره از این به بعد همینجوری باشه و گوگل خودش انتخاب کنه که دوست داره برای چه نتایجی تصاویر رو نشون بده یا فقط به متن اکتفا کنه.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید