خرید بک لینک و رپورتاژ | سئو کلاه سیاه است؟

تقریبا امروزه تمام سایت‌ها میخواهند به شما بک‌لینک یا رپورتاژ بفروشند اما واقعا یک عامل رتبه‌بندی و تاثیر گذار است؟ اگر کوتاه بخواهیم بگوییم: بله

گوگل در صفحه لینک‌های پولی یا پرداخت شده توضیح می‌دهد که همه پیوند‌های پولی دستورالعمل‌های ما را نقض نمی‌کند و پیوند‌ها و رپورتاژها در صورتی که با هدف تبلیغات و نه دستکاری نتایج گوگل باشد مشکلی وجود ندارد.

اما ما انتظار داریم برای چنین لینک‌های از تگ‌های rel=”nofollow” یا rel=”sponsored” استفاده کنید، یا اینکه مسیر محتواهای تبلیغاتی را در فایل robots.txt مسدود کنید.

گوگل می‌گوید الگوریتم‌های ما معمولا این لینک‌هارا پیدا می‌کنند و به ضرر سایت مبدا و مقصد خواهد بود، با این حال شما هم می‌توانید لینک‌های پرداخت شده را به گوگل گزارش دهید.

گوگل می‌گوید ما نمیخواهیم لینک‌های پولی روی نتایج تاثیر بگذارد

تمامی بک‌لینک‌ها معمولا تاثیر خوبی روی رشد صفحات شما دارد چراکه نشان دهنده علاقه مردم به آن صفحه است و آن را احتمالا به اشتراک گذاشته‌اند.

با این حال گوگل تلاش می‌کند تا متوجه شود که این لینک‌ها از نوع پرداخت شده نباشند. اما شاید برای شما سوال شود که چه اتفاقی برای سایت مبدا و مقصد خواهد افتاد؟

سایت‌هایی که لینک می‌فروشند در قالب رپورتاژ یا بک‌لینک در صورت شناسایی ممکن است مقداری افت سئو داشته باشند هرچند که گوگل سعی می‌کند در این موارد مقداری تخفیف دهد، اما شرایط برای سایت‌هایی که لینک خرید می‌کنند متفاوت است.

  • در مقیاس کوچک: گوگل فقط اثر لینک‌را از بین می‌برد و جریمه‌ای در کار نیست.
  • در مقیاس بسیار بزرگ: ممکن است نتیجه شما در گوگل حذف و یا برای همه نمایش داده نشود.

از آنجایی که لینک‌ها معمولا به یک صفحه خاص داده می‌شود اما می‌دانیم که روی کل سئو سایت تاثیرگزار است و تمام صفحات رشد می‌کنند.

پس انتظار داریم در صورت پیدا کردن این لینک‌ها توسط گوگل تمام نتایج سایت شما افت کند و این نتیجه استفاده از یک روش کلاه سیاه در سئو است.

سخن نویسنده به سایت‌های فروشنده رپورتاژ

وجود تعداد زیادی رپورتاژ فالو که با هدف فریب گوگل در سایت شما وجود دارد مانند یک بمب ساعتی عمل می‌کند و باید برای آن‌ها فکری کنید.
نوشته‌های دیگر را در صفحه سئو دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید