مایکروسافت Copilot روی کسب‌و‌کارها بیشتر تمرکز می‌کند

مايكروسافت به شدت در تلاش است تا كسب‌وكارها و سازمان‌ها را تشویق به استفاده از ابزار كمكی هوش مصنوعی Copilot توليدی خود كند. این شرکت حتی ١٤ ميليون دلار خرج کرد تا يك تبليغ يك دقيقه‌ای در طول مسابقات Super Bowl LVIII پخش كند تا استفاده از Copilot را ترويج دهد.

با این حال، بسیاری از افراد نیز مخالف استفاده از دستیارهای هوش مصنوعی مانند Copilot در محل کار هستند. برخی نگران اين هستند كه اين دستيار هنوز از نظر ارائه‌ی دقيق اطلاعات و خدمات، ثابت نشده است. برخی ديگر هم معتقدند كه افزايش بيشتر استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند منجر به اخراج تعدادی از كاركنان سازمان‌ها شود.

مايکروسافت امروز یک ابزار جدید معرفی کرد که برای کمک به مشاغل و سازمان‌ها به منظور جمع‌آوری اطلاعات در مورد نحوه استفاده کارکنانشان از Copilot و همچنين نظرات آن‌ها پیرامون این دستیار، طراحی شده است.

در یک پست وبلاگ، این شرکت نشان داد که ابزار جدید داشبورد Microsoft Copilot نام دارد. این ابزار در حال حاضر برای مشتریانی که از پلتفرم جمع‌آوری بازخورد کارکنان Viva Pulse به همراه سرور نظرسنجی Viva Glint استفاده می‌کنند، در دسترس است.

داشبورد Copilot شامل یک نظرسنجی با نام “تاثیر Copilot” است که شامل دو دسته متفاوت برای ارائه بازخورد کارکنان می‌شود. اولین دسته، بخش اصلی نظرسنجی است که در آن از کارکنان در مورد مزایای استفاده از Copilot در محل کار برای کارهای خاص سؤال می‌شود. دسته دیگر شامل سؤالات نظرسنجی بیشتری است که از کارگران می‌خواهد در مورد میزان استفاده از Copilot و نحوه ادغام آن در کسب و کارشان نظرات خود را بیان کنند.

این شرکت افزود که از آنجایی که استفاده از Copilot در دنیای کسب و کار پس از عرضه اولیه می‌تواند تکامل یافته و تغییر کند، مشاغل همچنین می‌توانند نظرسنجی‌ها را بر روی این داشبورد طی یک دوره زمانی طولانی‌تر تکرار کنند.

این امر به کسب‌وکارها و سازمان‌ها اين امكان را می‌دهد تا ببينند آيا كارمندان در طول زمان در نظرات خود درباره استفاده از Copilot تغييراتي دارند يا خير. این ابزار همچنين می‌تواند به صاحبان مشاغل كمك كند تا متوجه شوند آیا لازم است تغييراتى در روند آينده‌ی پياده‌سازی Copilot برای كارگران در نظر داشته باشند یا خیر.

مايکروسافت می‌گوید داشبورد جديد Copilot برای Viva Pulse و Viva Glint در فصل دوم سال ٢٠٢٤ به اين خدمات اضافه خواهد شد.

مايکروسافت به دنبال تبلیغ و گسترش استفاده از Copilot برای اهداف کاری است. این شرکت در تلاش است سازمان ها را برای به کارگیری این دستیار مبتنی بر هوش مصنوعی متقاعد کند.
با این حال، انتقاداتی در مورد دقت Copilot و همینطور تاثیرات منفی بالقوه ی آن بر نیروی کار وجود دارد.
مایکروسافت در تلاش برای برطرف کردن این نگرانی ها ابزاری جدید را ارائه می دهد. این ابزار به سازمان ها کمک خواهد کرد تا بفهمند که کارکنان آن ها چگونه از Copilot استفاده می کنند و چه نظری در مورد آن دارند.

Super Bowl: سوپر بول (مسابقات قهرمانی فوتبال آمریکایی) در ایران طرفداران بسیاری ندارد، برای همین ممکن است لازم باشد این مفهوم کمی توضیح داده شود.
Viva Pulse/Glint: این نرم افزار های خاص مدیریتی ممکن است در ایران‌ شناخته شده نباشند. توضیحات بیشتری شاید مورد نیاز باشد.

مقالات بیشتری بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله راه‌دیجیتال