توییتر، متا و مارک زاکربرگ را به خاطر Threads تهدید کرد

توییتر، متا و مارک زاکربرگ را به خاطر Threads تهدید کرد

روز ۱۴ تیر شرکت مادر اینستاگرام یا همون متا از برنامه رقیب توییتر به اسم Threads رونمایی کرد که در واقع میشه گفت همون توییتر اما با ظاهر اینستاگرام بود.

حالا وکیل توییتر، الکس اسپیرو نامه‌ای به مارکت زاکربرگ مدیرعامل متا فرستاده و گفته مه متا داره به صورت سیستماتیک و عمدی و البته غیرقانونی از اسرار تجاری و مالکیت‌های معنی توییتر سو‌استفاده میکنه.

اسپیرو گفته توییتر از حقوق خودش دفاع میکنه و یه جورایی منظورش این هست که قبل از اینکه شکایت کنیم خودت اقدام لازم رو انجام بده، اسپیرو اضافه کرده که متا ده‌ها کارمند توییتر رو هم استخدام کرده و بهشون دستور داده تا برنامه کپی توییتر رو توسعه بدن.

البته یه منبع از داخل متا به سمافور گفته که هیچ کارمندی از توییتر توی بخش مهندسی متا کار نمیکنه و اتهامات توییتر بی‌اساس هست.

با تمام این‌ها به‌نظر میرسه Threads درسته که زیرمجموعه‌ای از اینستاگرام هست ولی اهداف متفاوتی رو دنبال میکنه، برای مثال قرار هست به‌زودی به شبکه میکروبلاگ‌های غیرمتمرکز مثل بلواسکای و مستودان و … هم وصل بشه و مثلا اگر اونجا پروفایل یا پستی دارید از داخل تردز هم بتونید اون پست رو بخونید.

البته یه چیزی که ایلان ماسک ثابت کرد اینه که امکانات یا مهندسی مهم نیست، مهم اینه که یه شبکه اجتماعی بتونه درآمد‌زایی خوبی داشته باشه تا آینده مطمئنی به کاربرهاش بده و این دقیقا چیزی بود که فیسبوک بهش رسید اما تردز بعید هست بتونه درآمدزایی خوبی داشته باشه اونم در حالی که توییتر دارنده بیشتر مارکت میکروبلاگ‌ها هنوز برای درآمد‌زاییش مشکل داره.

مقالات بیشتری بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجله راه‌دیجیتال