آموزش اضافه کردن کاربر به سرچ کنسول گوگل

آیا می‌خواهید یک کاربر را به گوگل سرچ کنسول Google Search Console اضافه کنید؟ دلایل بسیار زیادی وجود دارد مثلاً تصمیم دارید داده‌های سرچ کنسول را با یکی از همکاران یا دوستانتان به اشتراک بگذارید یا سئو کار شما نیاز به این دسترسی دارد. خب چه‌بهتر که رمز عبورتان را برای کسی ارسال نکنید و به‌سادگی فقط دسترسی اطلاعات موفقت به افراد بدهید. برای شروع چه کنیم؟

 
پیش نیازها:
1- شما باید یک حساب کاربری در سرچ کنسول گوگل داشته باشید و وب سایت خودتان را ثبت کنید.
2- ممکن است بخواهید سرچ کنسول گوگل را به Google Analytics متصل کنید .

نحوه اضافه کردن کاربر به کنسول جستجوی Google

مرحله 1 : به search.google.com بروید و وارد شوید.
مرحله 2 : از منوی سمت چپ search property را انتخاب کنید.

نحوه اضافه کردن کاربر به Google Search Console گوگل سرچ کنسول

لطفاً توجه داشته باشید که سرچ کنسول به مدل واردکردن دامنه حساس است. به‌خصوص زمانی که شما سرچ کنسول را به Google Analytics متصل کنید. اگر آدرس سایت ثبت‌شده شما در گوگل آنالیتیکس https: // www.yoursite.com باشد، پس https و www را در سرچ کنسول گوگل هم باید وارد کنید. عدم تطابق دامنه‌ها معمولاً قریب به اتفاق دچار خطا می‌شود.

مرحله 3 : بعد ، گزینه settings سایتی مورد نظر را انتخاب کنید.

نحوه اضافه کردن کاربر به Google Search Console گوگل سرچ کنسولمرحله 4 : گزینه users and permissions را انتخاب کنید

نحوه اضافه کردن کاربر به Google Search Console گوگل سرچ کنسولمرحله 5 : در صفحه تنظیمات کاربران و مجوزها Add User را انتخاب کنید.

نحوه اضافه کردن کاربر به Google Search Console گوگل سرچ کنسولمرحله 6 : سرانجام ، در صفحه افزودن کاربر ایمیل کاربر را به حساب خود اضافه کنید و روی افزودن کلیک کنید.

نحوه اضافه کردن کاربر به Google Search Console گوگل سرچ کنسول

تمام! اکنون می دانید چگونه کاربر را به کنسول جستجوی Google اضافه کنید. توجه داشته باشید همیشه لازم نیست میزان دسترسی را روی Full قرار دهید. گاهی اوقات می‌توانید به افراد دسترسی کمتری دهید.

ترتیب درس‌های گوگل سرچ کنسول
نظرت‌رو بگو