ادوبی یک هوش‌مصنوعی برای PDF و Acrobat منتشر کرد

ادوبی از یک AI آزمایشی جدید برای فایل‌های PDF رونمایی کرده که الان در نسخه پولی Acrobat قرار گرفته و علاقه‌مندان میتونن از اون استفاده کنن.

این AI که یکپارچه داخل برنامه‌های PDF خوان ادوبی هست میتونه خلاصه همون PDF که میخونید رو بهتون نشون بده و نکات کلیدیش رو بهتون بگه، میتونید بر اساس اون PDF ازش سوالاتی بپرسید و کاربرهای زیاده داره، میشه گفت اولین AI در دنیا هست که در این سطح تخصصی فقط برای فایل‌های PDF ساخته شده.

این هوش‌مصنوعی برای تمام کاربرانی که اشتراک PDF یا بقیه اشتراک‌های ادوبی رو خریده باشن فعال میشه و فراتر از یک برنامه خلاصه‌ساز میتونه یک دستیار عالی برای خوندن و مطالعه فایل‌های PDF باشه، همچنین میتونه اطلاعات رو برای تولید مواردی مثل ایمیل‌، ارائه‌ها، گزارش‌ها و غیره تجمیع و قالب‌بندی کنه. در واقع شما یک چت بات اختصاصی برای فایل‌های PDF دارید.

یکی از ویژگی‌های جالب اون اینه که مثلا وقتی ازش سوال میپرسید مثل بگید کجای PDF در مورد مبحث علوم داده صحبت میکنه میتونه شمارو به همون بخش هدایت کنه، میتونه جواب‌های لینک‌دار بهتون بده که با کلیک کردن روی اون دقیقا به همون بخش از PDF برید.

ادوبی هر فرمتی را پشتیبانی می‌کند

ظاهرا به PDF محدود نیستید و انواع فرمت‌های دیگه مثل Word رو هم پشتیبانی میکنه، در واقع این یک دستیار مطالعه اسناد هست، اتفاقای که گوگل هم قرار هست با جمنای و گوگل داک برای کاربران اضافه کنه.

منبع رسمی از ادوبی

دیدگاهتان را بنویسید