هوش مصنوعی Claude 2 توسط Anthropic منتشر شد

هوش مصنوعی Claude 2 توسط Anthropic منتشر شد

کمپانی Anthropic که همه اونا به عنوان یکی از بزرگترین رقبای OpenAI میشناسن امروز از نسخه ۲ هوش‌مصنوعی چت‌بات Claude رونمایی کرده و حالا میشه باهاش چت کرد.

برای این کار باید وارد سایت claude.ai بشید و بعد میتونید به کمک ورود از گوگل یا وارد کردن ایمیل خودتون عضو بشید، نکته جذاب اینه که نیازی به شماره همراه برای تایید کردن نداره اما در حال حاضر فقط به IP های آمریکا و بریتانیا اجازه ثبت‌نام میده و اگر تصمیم دارید عضو بشید باید IP خودتون رو به این ۲ کشور تغییر بدید.

نسخه جدید یعنی Claude ۲ میتونه تا ۱۰۰ هزار توکن رو پردازش و تجزیه و تحلیل کنه که نسبت به مدل قبلی که ۹۰۰۰ تا بود پیشرفت فوق‌العاده‌ای به حساب میاد، این عدد یعنی میتونه یه سند ۷۵ هزار کلمه‌ای رو پردازش کنه.

در کنار اینکه قابلیت کدنویسیش که امتیاز ۵۶ درصد رو توی توانایی بر اساس معیار Codex HumanEval داشت حالا توی نسخه ۲ به ۷۱.۲ رسیده که این‌هم پیشرفت عالی به حساب میاد.

نسخه ۲ Claude: دستیاری پیشرفته نه شخصی

به‌نظر میرسه هدف Anthropic ساختن یه دستیار پیشرفته بوده چون جواب‌هاش به شدت محدود هستن و هر سوالی نمیشه ازش پرسید، ضمن اینکه سعی میکنه جواب‌های خلاصه‌ای بده که حتی وقتی ازش درخواست میکنیم لطفا همه‌چیز رو کامل توضیح بده اما باز هم سعی میکنه خلاصه جواب بده که ممکنه یکی از دلایلش محدودیت‌های اولیه برنامه باشه.

اما خبر خوب اینه که از زبان فارسی پشتیبانی میکنه و میشه باهاش فارسی چت کرد.

با این چت‌بات میشه برای کارهایی مثل برنامه‌نویسی یا گرفتن فوری اطلاعات استفاده کرد، البته به‌نظر میرسه اطلاعاتش تا اکتبر ۲۰۲۲ به‌روز هست.

در کنار این میشه تا ۵ فایل ۱۰ مگابایتی از انواع فرمت‌ها در چت بهش داد و بر اساس همونا ازش سوال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید