اپل از هوش‌مصنوعی در تبلیغات استفاده خواهد کرد

اپل از هوش‌مصنوعی در تبلیغات استفاده خواهد کرد

یک ابزار جدید هوش‌مصنوعی‌محور توسط اپل داره درست می‌شه که خیلی شبیه Performance Max گوگل و Advantage+ شرکت متا (فیسبوک سابق) هست. این ابزارها به شرکت‌هایی که می‌خوان تبلیغ کنن این امکان رو می‌ده تا بودجه، حداکثر هزینهٔ جذب مشتری، جامعه هدف و کشورهای هدف رو مشخص کنند. بعد هم الگوریتم اپل خودش می‌ره بهترین جاهایی که می‌تونه توی اپ استور تبلیغ بذاره رو پیدا می‌کنه.

می‌گن این حرکت بخشی از یه تصمیم کلی تو شرکت اپله تا تبلیغات رو گسترش بدن و احتمالا به یکی از منابع درآمدی اصلیشون تبدیل بشه. الان اپل چندتا فرمت مختلف برای تبلیغات توی اپ‌استور داره، هم توی زبانهٔ جستجو، هم توی صفحهٔ نتایج جستجو، هم قسمت «you might also like» توی صفحه هر اپ، و هم توی زبانه «today».

این حرکت به سمت استفاده از هوش مصنوعی برای پیدا کردن بهترین مکان تبلیغ نشون می‌ده که اپل داره برنامه‌ریزی می‌کنه تا تبلیغات رو به اپ‌های دیگه مثل Apple News، Stocks، اپلیکیشن جدید Sports و حتی سرویس‌های دیگه‌اش هم ببره. خود این سایت امروز یه مقاله دیگه زد که با توجه به یه سری تصمیماتی که اپل برای استخدام نیروهای جدید گرفته، معلوم می‌شه احتمالا برنامه داره یه سطح اشتراک برای Apple TV+ معرفی کنه که توش کلی تبلیغ باشه و مردم در ازای تبلیغ دیدن هزینه کمتری بپردازن.

الان پلن Apple TV+ قیمت حدود ۱۰ دلاری در دنیا داره و اگه نسخه همراه با تبلیغات منتشر بشه احتمالا باید چیزی در حدود ۵ تا ۷.۵ دلار قیمت داشته باشه.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید