سوپر اپ X ایلان ماسک امسال ویژگی‌های جدید خواهد داشت

سوپر اپ X ایلان ماسک امسال ویژگی‌های جدید خواهد داشت

خبر جدید از ایکس (توییتر سابق): ایلان ماسک، رئیس X، دیشب گفت که «حلقه کامل خواهد شد». یادتون باشه چند ماه پیش یه قابلیت جدید راه انداخته بودن که کاربر می‌تونست توش کار پیدا کنه (مثل لینکدین و…). این قضیه با هدف ایلان ماسک می‌خونه که میخواد ایکس رو تبدیل به یه «سوپر اپ» یا یه «اپ همه‌کاره» کنه. مثل وی‌چت که توی چین هست و میشه توش کلی کار انجام داد، از چک‌کردن موجودی حساب توی بانک و پیداکردن کار و درخواست شغلی تا تماشای برنامه‌های زنده و خرید اینترنتی.

ماسک حتی ایده‌هاش درباره آینده این شرکت رو توی اولین جلسه مهم با کارکنان مطرح کرده بود. ماسک: «ما با سرعت داریم تغییراتی تو شرکت میدیم تا از اونی که قبلاً بود «توییتر نسخه ۱» به یه اپ همه‌کاره تبدیل بشه. کلی امکانات جدید میاد که کاربر تقریباً میتونه هر کاری رو روی پلتفرم ما انجام بده. البته معنیش این نیست که دیگه هیچ اپ دیگه‌ای نمیشه استفاده کرد اما نکته اصلی اینه که همه چیز تو یه برنامه واحد جمع میشه.»

ماسک همچنین تأکید کرده که برنامه‌شون اینه که این ویژگی‌هارو رو یکی‌یکی و به‌مرور اضافه کنن.

اول از همه تماس صوتی و تصویری: این قابلیت خیلی وقت قبل به توییترX اضافه شد، اول میشه گفت فقط به کاربران پریمیوم محدود بود ولی حالا تمام کاربرها میتونن ازش استفاده کنن، در واقع به اپ‌هایی که بدون نیاز به شماره و ایمیل میشه با اونا تماس گرفت، مثل اسنپ‌چت اپ تماس ناشناس میگن و توی کشورهایی که افراد دوست ندارن شماره اونارو کسی داشته باشه محبوبیتشون خیلی بالاست، ظاهرا ایلان ماسک هم با همین هدف این ویژگی رو اضافه کرده، البته از اون‌طرف ماسک گفته که کلی پیشرفت توی استریم ویدئو داشتن، مثل اینکه الان ویدئو رو میشه عمودی بالا پایین کرد، ویدیوهای طولانی آپلود کرد و الگوریتم پیشنهاد ویدئو هم پیشرفت زیادی کرده.

یه برنامه خیلی جاه‌طلبانه دیگه برای ایکس اینه که قراره گزینه‌ای بیارن به اسم X Hiring که میشه توش کار پیدا کرد. ماسک اخیراً گفته: «مراحل اولیه استخدام و کار پیدا کردن رو راه انداختیم، یعنی تقریباً مثل رقیبی برای لینکدین. چه کارفرما باشی که میخوای نیروی کار جذب کنی، چه کسی که دنبال کاره، این گزینه جدید خیلی میتونه کاربرد داشته باشه و ظاهرا طرفداران زیادی هم داره، این هم اون بخش از پلتفرم برای آوردن سرویسی مشابه لینکدین داخل توییترX هست.»

غیر از استریم زنده ویدئو، ایلان ماسک درباره یه گزینه به اسم X Dating هم یه چیزایی گفته که میشه توش دنبال «یار» گشت، البته گفته که خیلی سخته که یه همچین چیزی رو خوب و ساده پیاده‌سازی کنن.

یکی از قابلیت‌های دیگه که به تازگی معرفی کردن امکان استریم ویدئو به صورت زنده در «اسپیس» هست.

ویژگی بعدی که دارم روش کار میکنن و بیشتر گمانه‌زنی هست بهش میگن X Wire، که چیزی شبیه به گوگل نیوز هست، البته با این تفاوت که دیگه به سایت مقصد نمیرید و اخبار رو از داخل خود توییترX میخونید، یه پلتفرم که خبرگزاری‌ها میتونن اونجا خبرهاشون رو منتشر کنن.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید