داکیومنت TLS

Transport Layer Security (TLS) یک پروتکل امنیتی است که برای تسهیل حریم خصوصی و امنیت داده‌ها برای ارتباطات در اینترنت طراحی شده است. یک مورد استفاده اصلی TLS رمزگذاری ارتباط بین برنامه‌های وب و سرورها است، مانند مشاهده یک وب سایت در مرورگرهای وب. TLS همچنین می‌تواند برای رمزگذاری سایر ارتباطات‌ها مانند ایمیل، پیام‌رسانی و صدای بر روی پروتکل IP (VoIP) استفاده شود.

TLS توسط Internet Engineering Task Force (IETF)، یک سازمان استاندارد بین‌المللی، پیشنهاد شد و اولین نسخه این پروتکل در سال ۱۹۹۹ منتشر شد. آخرین نسخه TLS 1.3 است که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد.

تفاوت TLS و SSL چیست؟

TLS از یک پروتکل رمزگذاری قبلی به نام Secure Sockets Layer (SSL) که توسط Netscape توسعه یافته بود، تکامل یافته است. TLS نسخه 1.0 در واقع به عنوان SSL نسخه 3.1 شروع به توسعه کرد، اما نام پروتکل قبل از انتشار تغییر یافت تا نشان دهد که دیگر با Netscape مرتبط نیست. به دلیل این تاریخچه، اصطلاحات TLS و SSL گاهی اوقات به جای یکدیگر استفاده می‌شوند.

ادامه محتوا برای شما در دسترس نیست.

این محتوا به صورت اختصاصی برای دانشجویان دوره‌های راه‌دیجیتال است و در صورت تمایل به دسترسی کافی است یکی از دوره‌های راه‌دیجیتال را تهیه کنید مشاهده صفحه دوره