گوگل روی یک هوش‌مصنوع به اسم Genesis برای نوشتن خبر کار می‌کند

گوگل روی یک هوش‌مصنوع به اسم Genesis برای نوشتن خبر کار می‌کند

خب نیویورک تایمز گفته گوگل داره روی یک هوش‌مصنوعی کار میکنه که اسم پروژه Genesis هست، یعنی معلوم نیست در نهایت اسم محصول هم همین باشه یا نه. این هوش مصنوعی توانایی بالای توی جزئیات وقایع و اطلاعات روز داره و توی ارائه‌ای به مدیران اجرایی نیویورک تایمز و وال‌استریت ژورنال و واشنگتن پست هم نشون داده شده.

البته برخی از مدیران گفتن محدودیت‌هایی داشت مثلا در مرود بحث سر موضوعاتی خاص خودداری میکرد، هنوز مشخص نیست کدوم بخش گوگل داره روی این هوش مصنوعی کار میکنه چون به‌نظر میرسه شباهت زیادی به بارد داره.

در واقع به‌نظر میرسه این LLM رو بشه کاستوم کرد، یعنی هر خبرنگار یا خبرگذاری بتونه خبرهایی که قبلا تولید کرده رو بهش بده و Genesis به سبک محتواهای قبلی و چهارچوب‌های اون خبرگذاری محتوا تولید کنه.

البته این از درخواست‌های زیاد برای بارد هم هست و خیلی ها گفتن امیدواریم ویژگی تمرین داده بارد هم اضافه بشه که با احتمال زیاد یک اکستنشن بری تمرین دادن بارد در اینده داشته باشیم و بتونیم حجم زیادی از محتواهای خودمونو بهش بدیم تا به سبک ما تولید محتوا کنه.

گوگل بیانیه زیر را در مورد هوش‌مصنوعی خبرنگاری صادر کرد

گوگل روی یک هوش‌مصنوع به اسم Genesis برای نوشتن خبر کار می‌کند

در همکاری با ناشران خبری به ویژه ناشران کوچک ما در حال بررسی ایده‌هایی هستیم که ممکنه برای ارائه ابزارهای AI به روزنامه‌نگارها در کارهاشون کمک کنه.

برای مثال این ابزار AI میتونه برای انتخاب عنوان یا سبک نوشتاری بهشون کمک کنه درست مثل ابزارهای تخصصی دیگه‌ای که ما برای Gmail و Google Docs و … راه‌اندازی کردیم.

این ابزارها قصد ندارن و حتی نمیتونن جایگزین خبرنگارها و تولید کننده‌های محتوا بشن و بیشتر یک دستیار هستن.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید