گوگل یادداشت‌هارا به نتایج جستجو اضافه می‌کند

گوگل یادداشت‌هارا به نتایج جستجو اضافه می‌کند

گوگل داره یه قابلیت جدید رو توی فاز آزمایشی بررسی می‌کنه که به هرکسی اجازه می‌ده روی نتایج جست‌وجو برای بقیه، نظر و توضیح خودش رو اضافه کنه. به لحاظ تئوری، این کار می‌تونه نتایج‌رو مفیدتر کنه مثلاً نظر درباره دستور غذاها یا راهنمایی برای سفر، یا حتی اصلاح کردن اطلاعات غلط تا بقیه بتونن راحت‌تر اطلاعات مرتبط با خودشون رو پیدا کنن. این قابلیت “یادداشت‌ها” (Notes) الان به‌عنوان یه آپشن اختیاری توی بخش سرچ لبز (Search Labs) گوگل فعال‌شده.

سرچ لبز جاییه که گوگل توش قابلیت‌های جدید رو آزمایش می‌کنه و ممکنه یه روزی اون قابلیت‌ها به موتور جست‌وجو اصلی گوگل اضافه بشن. کسایی که توی سرچ لبز عضو باشن و قابلیت “Notes” رو فعال کرده باشن، می‌تونن دکمه “یادداشت‌ها” رو تو قسمت جست‌وجو ببینن. با کلیک روی این دکمه، می‌تونین نظرات و ایده‌های دیگران در مورد یه مطلب خاص رو ببینین. علاوه بر اون، خودتون هم می‌تونین نظر بدین و یادداشت‌هاتون رو با استیکر، عکس و حتی با تصویرهای تولیدشده توسط هوش مصنوعی (فقط برای کاربران آمریکایی) تزئین کنین.

در حالی که ایده اضافه کردن نظرات اجتماعی ممکنه توی این دوره و زمونه که پر از اطلاعات غلط و ترول‌بازی شده، یه کم خطرناک به نظر بیاد، به خصوص با اضافه شدن تصویرهای هوش مصنوعی، گوگل می‌گه که از “ترکیبی از حفاظت‌های الگوریتمی و داوری انسانی استفاده می‌کنه تا اطمینان حاصل کنه که یادداشت‌ها تا حد امکان امن، مفید و مرتبط باشن و از محتوای مضر و توهین‌آمیز جلوگیری بشه.” گوگل همچنین داره راه‌هایی بررسی می‌کنه که چطور صاحب‌سایت‌ها بتونن به صفحات خودشون یادداشت اضافه کنن.

البته هنوز فقط یه نسخه آزمایشیه و کاربران می‌تونن با توجه به تجربه‌شون از قابلیت “یادداشت‌ها”، بازخورد خودشون رو ارسال کنن. این قابلیت به صورت آزمایشی برای سرچ لبز روی اندروید و آی‌او‌اس در آمریکا و هند فعال شده.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید