اینفلوئنسرها در اینستاگرام چطور و چقدر پول کسب می‌کنند

اینفلوئنسرها در اینستاگرام چطور و چقدر پول کسب می‌کنند

اینفلوئنسرها از واژه‌هایی بود که با اینستاگرام ترند شد، افراد معروف و اثر گذاری که میتونن صرفا هنرمند یا بازیگر و خواننده نباشن اما در جامعه اثرگذار باشن. اینفلوئنسرها از راه‌های زیادی مثل دریافت پول در ازای پست یا استوری تبلیغاتی یا حتی ساختن ویدیوهایی که در اون یک محصول یا خدمات تبلیغ میشه ول در میارن.
در ادامه بیزینس اینسایدر با تعدادی از اینفلوئنسرها صحبت کرده و در مورد روش کارشون و میزان درآمدشون حرف‌های شنیدی داریم.

اینفلوئنسر ۲۶ ساله آچینگ آگوتو که نیم میلیون فالوور داره فقط در سال اول فعالیتش ۱ میلیون دلار درآمد داشته. اینجا میتونیم یه اصطلاح هم یاد بگیریم، به اینفلوئنسرهای با کمتر از ۱۰۰ هزار فالوور «اینفلوئنسر نانو یا میکرو» میگن.

در واقع اینفلوئنسر نانو هم به دلیل بازار بزرگ کسب‌و‌کارهای کوچیک درامد خودشون رو دارن و بیزینس‌هایی که بودجه تبلیغاتی زیادی ندارن معمولا دنبال اینفلوئنسر نانو میرن.

نیت وایت که یک کمدین تو اینستاگرام هست ۳۴۰ هزار فالوور داره و گفته که نرخ پایه تبلیغاتش به ازای هر پست ۳۰۰۰ دلار هست. در کنار این Jour’dan Haynes یک یک اینفلوئنسر نانو هست میگه به ازای هر پست ۶۰۰ دلار دریافت میکنه.

اینفوئنسرها از این فرمول برای تبلیغ دادن استفاده میکنن «هر ۱۰ هزار فالوور ۱۰۰ دلار» برای مثال اگر یک اینفلوئنسر حدود ۱ میلیون فالوور داشته باشه به این معنی هست که به ازای هر پست ۱۰ هزار دلار دریافت میکنه.

بعضی از اینفلوئنسرها درآمد بیشتری دارند

یکی از اینفلوئنسرها که ۲۷۵.۰۰۰ فالوور داره به اینسایدر گفته که من تبلیغات خودمو تا ۶ ماه آینده به مبلغ ۷۰۰.۰۰۰ دلار فروختم و بعضی‌هاشون میگن ما حتی تا ۱ سال آینده وقت تبلیغ نداریم.

در کنار این باید بدونیم تبلیغ اسپانسری که خب میدونیم بیشترین راه درامد اینفلوئنسرهاست ولی تنها راه درآمد نیست و انواع درامدهای دیگه هم دارن.

برای مثال بعضی‌هاشون در ازای فروش محصول یا خدمات کمیسیون دریافت میکنن، مثلا یکیشون گفته من در ازای اشتراک گذاری تعدادی لینک ماهانه ۵۰۰۰ دلار درآمد دارم.

به تمام این‌ها سیستم‌های کسب‌درآمد رو هم میتونیم اضافه کنیم که نمونه فعلیش یوتیوب هست و قراره در آینده برای توییتر، اینستاگرام و تمام شبکه‌های اجتماعی هم سیستم کسب‌درآمد از تبلیغات داشته باشیم و این نوع درآمد هم به درآمدهای فعلی اینفلوئنسرها اضافه میشه.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید