چطور یوتیوبر شویم | قوانین یوتیوب چیست

یوتیوب چرا انقدر محبوب است. دلیل تفاوت آن با سایر شبکه‌های اجتماعی پرداخت درآمد به یوتیوبر‌ها توسط گوگل است. این‌طور که گوگل به ازای میزان بازدید ویدیو‌ها و چندین فاکتور دیگر ماهانه درآمد دلاری برای شما پرداخت می‌کند. البته این محبوبیت در ایران بیشتر هم می‌شود زمانی که متوجه اختلاف ارزش دلار با تومان شوید.

ماجرای سیم‌کارت چیست؟ چطور در یوتیوب ثبت‌نام کنیم؟

به دلیل تحریم برای ساختن اکانت یوتیوب حتما باید جیمیل جدید بسازید و این جیمیل را با یک شماره غیر ایران تایید کنید. میتونید از شماره‌های gtalk خود گوگل استفاده کنید که هزینه‌ای کمتر از ۱۰۰.۰۰۰ تومان برای شما خواهد داشت. سیم‌کارت‌های بین‌المللی هم هزینه‌های در حدود ۱ میلیون تومان دارند. البته برخی از افراد با سفر به ترکیه سیم‌کارت تهیه میکنند که این راه‌هم ممکن است.

ثبت‌نام با آی‌پی ایران ممکن است؟

مشخصا خیر. برای ثبت‌نام به آی‌پی خارج از ایران نیاز دارید. پیشنهاد نمیدهیم که از وی‌پی‌ان‌های رایگان استفاده کنید و از نسخه‌های خصوصی و باکیفیت وی‌پی‌ان بهره ببرید.

اما به کمک یک راهکار می‌توانید تحریم آن را دور بزنید. کافیست ۱ جیمیل دوم بسازید و آن را با شماره ایران یا هر کشوری تایید کنید. بعد این اکانت را به عنوان مدیر در اکانت اصلی معرفی کنید و از این پس فقط با اکانت مدیر لاگین کنید.

روش های کسب درآمد از یوتیوب

 1. اسپانسر ویدیو: مثلا یک گیمر میتواند با فروشگاه های اینترنتی فروش بازی همکاری داشته باشد و به ازای هر ویدیو مبلغی را به عنوان دستمزد دریافت کند.
 2. همکاری در فروش: مثلا یک گوشی در ویدیو معرفی میکنید و با همکاری با یک فروشگاه لینک خرید اختصاصی خود را در ویدیو به مخاطبان معرفی میکنید و به ازای هر خرید مبلغی را دریافت میکنید. یوتیوبر های آمریکایی معمولا همکاری خوبی با فروشگاه آمازون دارند چرا که پورسانت های خوبی پرداخت میکند.
 3. کسب درآمد از بازدیدکنندگان: در این حالت گوگل بر اساس میزان بازدید ویدیوها و فاکتور‌های دیگری به شما درآمد دلاری می‌دهد.

چه کسی به ما درآمد پرداخت می‌کند؟

گوگل ادسنس: این سرویس تبلیغاتی گوگل است و شما می‌توانید به عنوان یک تبلیغ گیرنده در آن ثبت‌نام کنید و آن‌را به یوتیوب متصل کنید. بعد از این کار بر اساس فاکتور‌هایی مثل اینکه تبلیغ دهنده چه میزان پول بابت تبلیغات پرداخت کرده و میزان بازدید ویدیو شما و تعداد دفعات نمایش تبلیغ و … برای شما پرداختی خواهد داشت.

به صورت میانگین هر ویدیو ممکن است به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید بین ۱ تا ۲ دلار درآمد داشته باشد. به کمک همین روش می‌توانید میزان درآمد یوتیوبر‌های دیگر را متوجه شوید.

در کل شرایط زیر در میزان درآمد شما تاثیر دارد:

 • کاربر چند ثانیه از تبلیغ را مشاهده کند.
 • کلیک کاربر روی تبلیغ.
 • تعداد دفعاتی که تبلیغ در ویدیو شما نمایش داده می شود. (ویدیو های طولانی معمولا بیش از 1 بار تبلیغ نمایش داده می شود)
 • چطور محل سکونت خود را برای گوگل ادسنس تایید کنیم؟

  در حالت عادی در یوتیوب نیازی به تایید محل سکونت یا محل فعالیت خود نیستید. اما اگر تصمیم دارید کسب درآمد دلاری داشته باشید باید محل سکونت خود را در گوگل ادسنس تایید کنید. این‌طور که یک بسته پستی کد‌هایی تایید برای شما ارسال می‌شود که این اطلاعات را باید در گوگل ادسنس وارد کنید.

  اما مشکل اینجاست که با تحریم ایران نمی‌توانید خود را به عنوان یک ایرانی یا فرد ساکن ایران معرفی کنید.

  در ایران شرکت‌های معتبر زیادی هستند که در ازای دریافت هزینه این ‌کار را برای شما انجام می‌دهند. اما راه‌های دیگری هم وجود دارد. مثلا اینکه از یک دوست خارج از ایران درخواست کنید این کار را برای شما انجام دهد. یا خودتان به یک کشور مثل ترکیه سفر کنید و با اجاره یک منزل این فرایند را انجام دهید.

  درآمد را چطور به تومان تبدیل کنیم؟

  گوگل ادسنس فقط به حساب‌های معتبر درآمد شما را پرداخت می‌کند و به خاطر تحریم بانکی حساب بانک‌های ایران اعتباری ندارد. اینجا هم باز شرکت‌های ایرانی با دریافت کارمزدی بین ۲ تا ۱۵ درصد بسته به میزان درآمد شما این کار را انجام می‌دهند و درآمد را برای شما نقد می‌کنند.

  اما پس از مدتی زمانی که درآمد شما از یوتیوب افزایش پیدا کرد می‌توانید با سفر به یک کشور خارجی مثل ترکیه در بانک‌های آن‌ها حساب باز کنید و حساب خودتان را به گوگل ادسنس معرفی کنید. بعد با همان حساب تمام درآمدتان را می‌توانید به بیت‌کوین تبدیل کنید.

  در داخل ایران به راحتی‌ می‌توانید بیت‌کوین را به تومان تبدیل کنید.

  شروط یوتیوب برای شروع به پرداخت وجه

  از همان ابتدا که یک کانال یوتیوبی راه اندازی میکنید کسب درآمد شروع نمی شود. یوتیوب شرایطی را برای شروع پرداخت در نظر گرفته است که آن ها را برای شما لیست میکنیم.

  • حداقل 1000 عضو فعال داشته باشید
  • ویدیو‌های شما در مجموع بیش از 4000 دقیقه دیده شده باشد
  • در گوگل ادسنس عضو شوید

  بعد از اینکه این 3 شرط را انجام دهید یوتیوب بخش هایی را برای شما فعال میکند که میتوانید میزان درآمد خودتان را مشاهده کنید. یوتیوب درآمد شما را به صورت منظم به حساب گوگل ادسنس واریز میکند و میتوانید آن را برداشت کنید.

  تجربه‌ای از یوتیوب دارید؟ در کامنت برای ما بنویسید

  دیدگاهتان را بنویسید