ردیت ۹۷.۵٪ مواقع در نتایج مرتبط با محصولات در گوگل ظاهر می‌شود

ردیت ۹۷.۵٪ مواقع در نتایج مرتبط با محصولات در گوگل ظاهر می‌شود

تحقیقات جدید نشان می دهد که Reddit (ردیت) در ۹۷.۵٪ مواقع برای جستجوهای مرتبط با بررسی محصولات در گوگل ظاهر می شود. همچنین تقریباً دو سوم بخش نتایج انجمن‌ و گروه‌های گفتگو در گوگل از آن ردیت است.

چرا اهمیت دارد؟ ردیت منبع ارزشمندی برای جستجوکنندگان است، اما یک مشکل آشکار دارد: اسپم‌! بیش از نیمی از پست‌های پربازدید ردیت در بخش کامنت‌ها دچار تبلیغات هرزنامه و اسپم هستند. گلن آل سوپ، نویسنده این تحلیل، معتقد است “گسترش و اولویت یافتن بیش از حد این نتایج از سمت گوگل آزاردهنده است” و همچنین می‌گوید “نتایج جستجوی فعلی بدترین حالتی است که من به یاد دارم.”

بر اساس اعداد و ارقام از هر ۱۰ هزار جستجوی کلیدی، بخش “Discussions and Forums” تقریبا در ۷۷٪ مواقع نشان داده می شود. به طور کلی ۷۶۶ انجمن (فروم) مختلف پدیدار شدند، اما ردیت و Quora (کورا) به تنهایی ۳ برابر بیشتر از تمام انجمن‌های دیگر دیده می شوند:

  • ردیت: در ۷۵۰۹ نتیجه با ۱۴۲۶۳ بار دیده شدن
  • Quora: در ۳۵۱۳ نتیجه با ۳۸۳۲ بار دیده شدن

تمامی انجمن های دیگر (۷۶۶ انجمن) در مجموع در ۴۹۸۹ نتیجه ظاهر شدند در حالیکه غالب این وبسایت‌ها (از جمله ردیت) تنها یکبار ثبت شده بودند. حتی برخی از آن انجمن‌ها غیرفعال هستند یا میزان فعالیت در آنها پایین است.

جبران افراطی؟ چرا گوگل اینقدر بر ردیت تأکید دارد؟ دلیلش شاید واکنشی به اخبار متعدد سال‌های اخیر در رابطه با این باشد که کاربران برای یافتن نتایج بهتر «Reddit» را به جستجوی خود اضافه می‌کنند. اما این تحلیل نشان میدهد گوگل احتمالاً در جبران این مشکل زیاده‌روی کرده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید