معرفی ویژگی استوری تلگرام

معرفی ویژگی استوری تلگرام

پاول دروف خالق تلگرام توی یک پست اعلام کرده نصف درخواست‌های تغییراتی که برای ما ارسال میشه در مورد اضافه کردن استوری هست، میگه اولش مقاومت کردیم چون برنامه‌ها همگی استوری دارن ولی خب در نهایت یادمون اومد که اگه به کاربرانمون از روز اول گوش نمیکردیم امروز تلگرام وجود نداشت.

بنابراین ما به زودی استوری‌رو راه اندازی میکنیم اما به روش تلگرام:

  • حریم خصوصی: میتونید مشخص کنید چه کسایی استوری شمارو ببینن، مثلا انتخاب همه باعث میشه استوری شما عمومی و برای همه مثل اینستاگرام قابل مشاهده باشه، اما میشه به مخاطب ها یا حتی چند مخاطب هم محدودش کرد.
  • رابط کاربری استوری‌ها خیلی فشرده در یک بخش بالای صفحه هست که وقتی انتخابش کنید استوری‌های قابل دیدن باز میشن، این کارو کردن برای اینکه مزاحم نباشه داخل صفحه.
  • استوری‌های کسایی رو که دوست ندارید به راحتی مخفی کنید.
  • میشه برای استوری‌ها کپشن نوشت و امکانات ویرایش ویدیو و عکس خوبی هم داخلش هست، در کنار اینکه میشه افراد یا کانال‌ها و … رو هم تگ کرد.
  • میشه به کمک دوربین عقب یا جلو گوشی از طریق بخش استوری فیلم بگیرید و همون لحظه ادیت و استوری کنید.
  • استوری‌ها داخل واتساپ و اینستاگرام و … معمولا بعد از ۲۴ ساعت حذف میشن ولی استوری‌های اینستاگرام بهتون امکان انتخاب بازه زمانی میدن و میشه از بین ۶، ۱۲، ۲۴، ۴۸ ساعت یک کدوم رو انتخاب کرد که بعد از این مدت استوری خودکار حذف بشه.
  • تلگرام در نهایت گفته لحظه معرفی هم سوپرایزهایی در موردش براتون داریم.

ایده کلی پشت این کار هم اینه که تعامل و شناخت بین مخاطب‌ها بیشتر بشه، مثلا شما میدونید که توی تلگرام معمولا کاربرا چیز زیادی از هم نمیدونن و این استوری گذاشتن میتونه تعامل بین کاربرارو به شدت زیاد کنه.

در کنار تمام این‌ها میشه پست‌های کانال‌هارو هم استوری کرد که به شدت روی افزایش بازدید کانال‌ها میتونه مفید باشه، یعنی صاحبان کانال‌ها از این پس رشد بیشتری رو تحربه میکنن.

در نهایت اوایل جولای ۲۰۲۳ ویژگی استوری در اختیار کاربران تلگرام قرار میگیره.

دیدگاهتان را بنویسید