آمار پربازدیدترین وب‌سایت‌های جهان

تا همین چندسال پیش ابزاری مثل الکسا رو داشتیم که سایت‌هارو رتبه بندی میکرد، ولی آمازون تصمیم گرفت تا الکسا رو برای همیشه تعطیل کنه، این فرصتی برای رشد سیمیلاروب بود که اتفاقا در آمار دقیق‌تر از الکسا هم عمل میکرد.

چرا سیمیلاروب دقیق‌تر از الکساهست؟ دلیلش برمیگرده به اینکه الکسا به کمک قراردادن کدهای خودش توی اکستنشن‌ها و یه سری اکستنشن‌های رسمی خودش سعی میکرد از طریق مرورگرها متوجه بشه کاربرها وارد چه سایت‌هایی میشن.

خب میدونیم خروجی چنین کاری آمارهای غیر دقیق رو بهمون میده، اما سیمیلاروب در یک حرکت خلاقانه‌تر اومد به کمک مجموعه‌ای از آمارها این کارو انجام داد، مثلا یکیش همکاری با ISP هاست یا بعضی از ابزارهای DNS که از از این طریق میزان بازدید رو کشف کنه و حتی اعدادش هم به واقعیت خیلی نزدیک‌تر هست.

چطور تشخیص میده بازدید یه سایتی از ایران هست وقتی کاربر از VPN استفاده میکنه؟

سیمیلاروب میگه من فقط به IP کاربر نگاه نمیکنم، برای مثال وقتی یک دستگاه رو میبینه که توی شبکه با IP آلمان وصله و بعد آی‌پیش به ایران تغییر میکنه متوجه میشه این کاربر ایرانی هست و تمام بازدیدهای قبلیش رو هم لوکیشن ایران حساب میکنه، البته از روش‌های دیگه هم برای پیدا کردن مبدا استفاده میکنه

آمار پربازدیدترین وب‌سایت‌های جهان

ممکنه اعداد برای میزان دقیقه کاربر و تعداد صفحه بازدید شده و … خیلی دقیق نباشن، این‌رو با توجه به منابع خود سیمیلاروب میگم ولی رتبه‌بندی که مشاهده میکنید دقیق‌ترین رتبه‌بندی موجود در دنیاست.

توی این رتبه‌بندی چیزهای جالبی رو میتونیم ببینیم، مثلا از بین ۵ وب‌سایت برتر دنیا ۴ تاشون شبکه اجتماعی هستن. یا اینکه از ۱۰ سایت پربازدید دنیا ۸ تاشون آمریکایی و یکی چینی و یکی روسی هست.

منبع سیمیلاروب

دیدگاهتان را بنویسید