یوتیوب هوش‌مصنوعی دوبله‌را برای یوتیوبرها اضافه می‌کند

یوتیوب از سال گذشته تغییرات زیادی رو اعمال کرده که همگی در راستای افزایش بازدید یوتیوبرها هست و به گفته کارشناس‌ها توی این یک سال هم موفق بوده.

حالا گوگل تصمیم داره با در اختیار گذاشتن ابزار Aloud در اختیار یوتیوبرها این امکان‌رو بهشون بده که بتونن ویدیوهای خودشون رو به زبان‌های دیگه رایگان و البته به کمک هوش مصنوعی دوبله کنن

در حال حاضر البته میشه به این ابزار دسترسی داشت ولی فقط میتونه ویدیوهای انگلیسی زبان رو به ۲ زبان اسپانیایی و پرتقالی ترجمه کنه که خب البته مشخص هست در اینده زبان‌های مبدا و مقصد بیشتری بهش اضافه میشه.

یوتیوب چه هدفی رو دنبال می‌کنه؟

تقریبا بیشتر ویدیوهای یوتیوب میتونن مناسب زبان‌های دیگه باشن، مثلا یه آموزش فتوشاپ میتونه توی زبان‌های بیشماری کاربرد داشته باشه، یوتیوب ماه فوریه یه ویژگی معرفی کرد که می‌شد چند تا صوت برای یک ویدیو آپلود کرد، برای مثال شما یک ویدیو فارسی آموزش فتوشاپ آپلود کنید اما یک فایل صوتی به زبان انگلیسی هم میتونید در کنارش بذارید تا یوتیوب خودش بستگی به کشور یا لوکیشن کاربر نسخه مناسب بهش رو نمایش بده.

حالا با ارائه این هوش مصنوعی احتمالا هر فردی با هر زبانی در دنیا میتونه به مجموعه‌ای عظیم از ویدیوها به زبان خودش دسترسی داشته باشه و این یعنی ویدیوهای شما قرار هست به صورت جهانی دیده بشن.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید